NBA LIGA

Slovenac Luka Dončić postavio novi nevjerojatni rekord; već je dostigao legende Kareema Abdula-Jabbara i Kobea Bryanta!

27.02.2020 u 10:20

U košarkaškoj NBA ligi u noći sa srijede na četvrtak odigrano je devet utakmica, a junak večeri svakako je 20-godišnji Slovenac Luka Dončić koji je oduševio igrom protiv San Antonio Spursa i novim rekordnom. I to ne bilo kakvim

Dallas Mavericks u sa 109:103 nadigrali San Antonio Spurse, a Luka Dončić je stigao do 13. triple-doublea u sezoni (najbolji igrač u sezone ovoj kategoriji) te ukupno 21. u karijeri upisavši 26 koševa, 14 asistencija i deset skokova za pobjedu gostujuće momčadi.

'Uvije je teško ovdje igrati. Može se vidjeti kako još uvijek učimo jer ne ide sve uvijek savršeno, ali zato učimo', kazao je Dončić koji je bio sretniji što su u završnici uspjeli sačuvati prednost nego zbog svog rekorda.

Tako je Tako je Dončić dan prije 21. rođendana izjednačio rekord Dallasa koji je dosad držao legendarni Jason Kidd koji je također upisao 21 triple-double učinak u dresu Dallasa. Dončiću je trebalo svega sezonu i pol da sruši legendu, a mnogi se nakon ovog pitaju gdje mu je kraj i može li upravo Dončić jednoga dana oboriti nedostižnog Oscara Robertsona.

Najviše triple-double učinaka (NBA povijest)

• 13 John Havlicek 31

Također treba reći kako se na vječnoj ljestvici Luka Dončić izjednačio s legendama kao što su Kareem Abdul-Jabbar, Kobe Bryant, Chris Webber i Michael Ray Richardson koji su u karijeri ukupno ostvarili 21 triple-double učinak.

Mavericks su na poluvremenu imali prednost od deset koševa, a 11 koševa nakon tri četvrtine prije nego se San Antonio "probudio" u zadnjoj četvrtini.

Porzingis je bio najbolji strijelac Dallsa sa 28 koševa i 12 skokova, dok je Spurse predvodio DeMar DeRozan sa 27 ubačaja i devet asistencija. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio.

U sinoćnjem srazu između LA Clippersa Ivice Zubca i Phoenix Sunsa Darija Šarića slavila je momčad iz Los Angelesa sa 102:92, dok je Utah Jazz Bojana Bogdanovića poražen kod kuće od Boston Celticsa.

Clippersi su u gostima svladali Phoenix iako su u prvoj četvrtini zaostajali 11 koševa. Do pobjede ih je vodio Kawhi Leonard sa 24 koša i 14 skokova. Marcus Morris Sr. je dodao 18 koševa, a Zubac je pobjedi svoje momčadi pridonio sa šest koševa (šut iz igre 3/6), pet skokova i jednom asistencijom u 20 minuta na terenu.

Kod Sunsa najbolji je bio sa 25 ubačaja i 17 skokova Deandre Aytona, dok je Ricky Rubio ubacio 18 koševa i upisao 10 asistencija. Dario Šarić je zaigrao u prvoj momčadi i u 31 minutu na terenu zabio je pet koševa uz loš šut iz igre 1/7 i za trice 0/3 te je ugrabio devet skokova uz tri asistencije.

Boston Celtics su u Salt Lake Cityju svladali domaće Utah Jazz sa 114-103, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović nije imao dobru šutersku večer- u 34 minute je zabio tri koša uz šut iz igre 1/8 od čega su četiri promašaja za tricu. Tome je dodao četiri skoka i jednu asistenciju.

Jayson Tatum je predvodio Boston sa 33 koša i 11 skokova, dok je kod Jazza, kojem je ovo četvrti poraz zaredom, najbolji bio Donovan Mitchell sa 37 ubačaja.

Cleveland Cavaliers su kod kuće sa 108-94 bili bolji od Philadelphia 76ersa, a večer je obilježila ozljeda ramena Joela Embiida. Collin Sexton je bio najbolji u redovima pobjedničke momčadi, utakmicu je završio sa 28 koševa, dok je Larry Nance Jr. dodao 13 koševa i 15 skokova. Ante Žižić je zaigrao nakon dulje vremena i u sedam minuta je upisao šest koševa (šut iz igre 3/4), dva skoka, jednu asistenciju i jedan blok.

Embiid je zaradio ozljedu baš pri sudaru s hrvatskim košarkašem 49 sekundi prije kraja prve četvrtine.

Shake Milton je sa 20 koševa bio najbolji pojedinac Sixersa kojima je ovo sedmi poraz u gostima zaredom.