PRAVA MAJSTORIJA

Split prekrasnim golom zaokružio impresivnu pobjedu!

23.02.2014 u 19:01

Nogometaši Splita stigli su do novog trijumfa, u 23. kolu MAXtv Prve lige. Na domaćem terenu svladali su Zadar rezultatom 3:1

Splitski nogometaši na pravi su se način vratili nakon poraza od Hajduka i Dinama te tako učvrstili svoje mjesto u sredini domaće lige. Protiv Zadra kod kuće bili su u ulozi velikog favorita, a to su opravdali već na samom početku utakmice te ju kasnije samo mirno priveli kraju, u debiju novog trenera Ivana Matića.

Split je poveo već u 2. minuti. Tomislav Glumac najbolje se snašao nakon kornera i glavom sigurno zabio, za rano vodstvo domaće momčadi.

U 11. minuti situacija za Zadar postala je još gora. Glumac je pucao glavom, pogodio vratnicu, a Tomislav Dujmović se našao na pravom mjestu i udvostručio prednost domaćina. Do kraja prvog dijela Split je rutinski održao prednost, a gosti nisu niti jednom zapucali u okvir gola.

Drugi dio započeo je u stilu prvog. Ponovo je Split zabio, ovaj put zbilja krasan gol. Zaslužan za njega bio je Dražen Bagarić koji je petom proslijedio loptu u mrežu i tako zaokružio odličan nastup svoje ekipe.

Nakon tri primljena gola Zadar se konačno probudio. U 60. minuti Oršulić je opasno opalio iz voleja, ali lopta je otišla malo iznad gola. Pet minuta kasnije Josip Ivančić se našao na pravom mjestu i iz blizine glavom proslijedio loptu u mrežu. No, za potpuni preokret nije bilo snage i tri boda su ostala na Parku mladeži.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Split se vratio na peto mjesto, a Zadar je i dalje sedmi, sa solidnom prednošću ispred trojca na dnu.