Srbija nadoknadila 24 koša minusa i u dramatičnom produžetku svladala Australiju

• S.Š.
  • Zadnja izmjena 06.08.2024 16:47
  • Objavljeno 06.08.2024 u 15:25

Košarkaši Srbije pobijedili su Australiju nakon produžetka 95:90 te tako izborili plasman u polufinale Olimpijskih igara u Parizu

UTAKMICA JE U TIJEKU

Australija - Srbija 90:95 (31:17, 23:25, 11:25, 15:17, 8:13)

• Gotovo je - Srbija je slavila 95:90 i tako izborila polufinale Olimpijskih igara
  • Još jednom Jokić, 93:90 za Srbiju 25 sekundi prije kraja produžetka
  • Koš Jokića za 91:90 vodstvo Srbije
  • Australci vode 90:87
  • Mills zabija 'samo' za dva, 82:82 je i utakmica Australije i Srbije ide u produžetak
  • Zabija Micić samo jedno slobodno bacanje, Srbija vodi 82:80, ali Australija ima posljednji napad. Trica im donosi pobjedu i plasman u polufinale Olimpijskih igara. Imaju 9.8 sekundi za taj posljednji napad...
  • +15
Australija - Srbija, košarka, Olimpijske igre, 6.8.2024. Izvor: EPA / Autor: CAROLINE BREHMAN
  • Pešićevi košarkaši u trećoj četvrtini već imaju +13; sada vode 61:60
  • Jokićeva trica za 59:60
  • Bogdanovićevom tricom Srbija je došla na samo četiri zaostatka (56:60)
  • počela je treća četvrtina; zasad je Australci uspjeva održati dvoznamenkastu prednost (58:46)

• Gudurić je tri sekunde prije odlaska na 'veliki odmor', ubacio za 42:54; odnosno dostižnih -12 Srbije
  • Srbija se polako budi tijekom druge četvrtine i došla je na -11 (37:48)
  • Sve to izazvalo je izbornika Pešića na žestoku reakciju tijekom minute predaha...
  • Nakon prvih deset minuta Australija je imala prednost 31:17. U drugoj četvrtini ta je prednost nastavila rasti, pa je u jednom trenutku bilo i +24 (44:20).