reakcije iz maksimira

Trener 'Lokosa': Malo mi je to već čudno; trener Dinama: Imali smo i sreće u onoj situaciji

01.03.2023 u 18:21

Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa nakon što su na stadionu u Maksimiru u četvrtfinalu svladali Lokomotivu sa 3:1 (1:1, 0:1) nakon produžetka, a svoje viđenje dali su treneri

Lokomotiva je povela golom Silvija Goričana (37), no Dario Špikić (55) je u drugom dijelu poravnao na 1:1 da bi Dinamo u dodatnih pola sata osigurao prolazak preko Josipa Drmića (91), koji je pogodio u 47. sekundi produžetka, a u igru je ušao u pauzi između kraja drugog poluvremena i početka produžetka, te Roberta Ljubičića (117).

'Odigrali smo korektnu utakmicu, ali izgubili smo, malo ostaje žal. To je kvaliteta Dinama, ima duži roster igrača, a mi smo prejeftino primili gol za 1:1 i još smo prije toga promašili šansu za 2:0. Ovako smo se uzalud potrošili 120 minuta, a sad nas čeka teško gostovanje u Splitu. Umorni smo uoči Hajduka', rekao je trener Lokomotive Silvio Čabraja i dodao:

'Imali smo dosta šansi. Malo mi je to već čudno. Protiv Dinama da stvoriš tri, četiri šanse i da ih ne realiziraš. Mogli smo kalkulirati, ali smo htjeli smo proći.'

• +32
Četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa Dinamo - Lokomotiva Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

Ante Čačić bio je puno zadovoljniji.

'Gledali smo stvarno dobru utakmicu u kojoj smo mi prošli dalje, očekivano teško. S njima je uvijek neizvjesno. U prvom poluvremenu su bili življi, hitriji i zasluženo su poveli. U drugom smo ulaskom Ademija mi bili življi iako smo imali dosta sreće u onoj situaciji kad je Aliyu bio u zaleđu za 0:2', pričao je Čaić. Derbi s Hajdukom je ostavio posljedice

'Nije lako nakon Hajduka, bili smo malo teški, ali cilj je ostvaren. Drago mi je da svi igrači koju uđu u igru daju obol igri, to me veseli.'

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Ademi se pokazao da je zlata vrijedan za Dinamo, što ako ode?

'Ademi je tu i dok je tu, ja tu priču ne bih razvlačio. Za njega postoji interes i naći ćemo rješenje koje je najbolje i za njega i za Dinamo. To može biti i odlazak. On je tu 13 godina i svaku utakmicu ide maksimalno. On je kohezivni faktor, on je vođa, igrači ga slijede i to je suvišno govoriti. No doći će vjerojatno vrijeme kad će Dinamo morati igrati bez Ademija, a kad će to biti to ne znamo.'

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.