gospodin 300

Uvjerljiva pobjeda Real Madrida uz novi rekord Cristiana Ronalda

03.03.2018 u 23:06

U 27. kolu španjolskog prvenstva Real Madrid je u subotu na svom stadionu protiv Getafea slavio 3:1. Dva gola za Real zabio je Cristiano Ronaldo (45, 78), a jedan Gareth Bale (24), dok je utješni pogodak za Getafe postigao Portillo (65-pen)...

U sastavu Reala, koji sa prednošću od 3:1 u utorak u Parizu igra uzvrat osmine finala Lige prvaka protiv PSG-a, nije bilo Luke Modrića koji se oporavlja od ozljede, a Mateo Kovačić je ušao u igru u 79. minuti.

No, treba istaknuti novi rekord Cristiana Ronalda. Gol za 2:0 bio je njegov 300. u Primeri! Navijači na Santiago Bernabeu su ga na poluvremenu u svlačionicu ispratili ovacijama, a on im se u završnici utakmice odužio još jednim golom... Tako je u svojoj 286. utakmici u Primeri stigao do 301 zabijenog gola, što je - naravno - rekord!

Autor: youtube

No, na vječnoj listi strijelaca Primere i dalje je vodeći Leo Messi koji je u 408 odigranih utakmica zabio 372 gola. Iza Messija i Ronalda su velikani - Telmo Zarra (277 utamkica/251 gol), Raul (550/228), Hugo Sanchez (255/187), David Villa (352/185), Samuel Eto'o (272/159), Ferenc Puskas (180/156), Aritz Aduriz (399/154) i Raul Tamudo (371/135).

Girona, koja je najugodnije iznenađenje ove sezone, u gostima je dobila Villarreal sa 2:0 pogocima Christiana Stuanija (16) i Anthonyja Lozana (80).

Sevilla je kod kuće protiv Athletica iz Bilbaoa slavila sa 2-0, a strijelci su bili Luis Muriel (27) i Franco Vázquez (32).

U nedjelju u derbiju kola vodeća Barcelona dočekuje drugoplasirani Atlético Madrid, koji zaostaje pet bodova.