HOĆE LI GA ZAMIJENITI?

Velika pobjeda Orlanda u Bostonu, Hezonja oduševio pristupom i moćnim zakucavanjem!

22.01.2018 u 10:49

Mario Hezonja i njegov Orlando Magic pobijedili su iznenađujuće 103:95 na gostovanju kod Boston Celticsa, najbolje momčadi Istočne konferencije. Hrvatski košarkaš igra nešto manje nego prošlog mjeseca, ali opet je zabljesnuo

Malo tko se mogao nadati kako Orlando može do pobjede u TD Gardenu, a još više čudi što je za Celticse briljirao njihov najbolji igrač Kyrie Irving koji je uz 40 koševa upisao sedam skokova i pet asistencija.

Nakon serije poraza Orlanda ova utakmica dokazala je kako bi čelni ljudi kluba ipak trebali razmisliti o potencijalnoj zamjeni igrača. Naime, sve se češće u medijima spominje kako bi uskoro klub mogli zamijeniti mladi playmaker Elfired Payton koji je upravo u TD Gardenu s učinkom od 22 koša i šest asistencija odigrao jednu od svojih najboljih utakmica sezone.

Orlando je sa 14-32 i dalje pri dnu ljestvice, trenutačno je 14. momčad Istoka, dok je Boston nakon trećeg poraza u nizu pao na omjer 34-13, ali je i dalje na vrhu svoje konferencije.

Osim Paytona sve se više spominje kako bi iz Orlanda mogao otići i 25-godišnji Francuz Evan Fournier, a u paketu s njim i 22-godišnji Dubrovčanin Mario Hezonja koji ove sezone, iako mu u klubu nisu aktivirali četvrtu godinu ugovora, igra svoju najbolju košarku u tri NBA sezone (prosjek mu je 7,1 koš što je više nego u rookie sezoni kada je ubacivao 6,1). Navodno je najviše 'zagrizao' Detroit koji je već započeo pregovore s Orlandom…

Na spomenutoj utakmici kod Celticsa Hezonja je igrao 12 minuta, a za to vrijeme ubacio je sedam koševa (šut 3-6) uz tri skoka od kojih je jedan u drugoj četvrtini bio posebno atraktivan. Nakon promašaja Macka Hezonja je uhvatio loptu u silovito je zakucao s dvije ruke. U drugom poluvremenu, na kraju treće četvrtine, Hezonja je ubacio tricu za velikih +19, a uz sve bolji dojam koji ostavlja na terenu posebno ga hvale za igru u obrani zbog koje je svojevremeno potpuno ispao iz rotacije.

Sudeći po viđenom Hezonja ne mora strahovati da novih milijunskih ponuda neće biti jer njegov prosjek od 14,2 koša /šut iz igre 49%), uz 5,3 sk, 1,8 asistencija i 1,1 ukradenu loptu, kada je priliku dobio u početnoj petorci (30,8 minuta u prosjeku), sugerira kako ima mjesta za njega.

Ako do 9. veljače, kada je zadnji rok za zamjenu igrača, Hezonja ipak ne bude zamijenjen u drugi klub svakako će biti zanimljivo pratiti njegovu ulogu u momčadi. Hoće li mu i dalje priliku davati trener Frank Vogel ili će ga opet zamrznuti na klupi. Naime, činjenica jest kako je Hezonja dobio priliku, čak i puno više minuta nego se nadao, zbog velikog broja ozlijeđenih igrača Orlanda. Ova sezona ionako je promašena za klub s Floride jer su zadnji u Istočnoj konferenciji i već polako razmišljaju o NBA draftu. A možda i i promjeni trenera koji je očito forsirao krive igrače…

Što se ostalih utakmice tiče treba reći kako su košarkaši Indiana Pacersa svladali San Antonio Spurse sa 95:86 uz dodatak kako je Indiana  10-ak minuta prije kraja utakmice u san Antoniju imala 17 pogodaka prednosti te je izdržala završni nalet domaćih koji su se minutu i pol prije isteka vremena primaknuli sa šest razlike 887-81). Najzaslužniji za novu pobjedu Pacersa bio je Victor Oladipo sa 19 koševa, Darren Collison je dodao 14. dok je Bogdanović za 26 minuta provedenih na terenu ubacio 10 poena (šut za dva 3-6, trica 03. slobodna bacanja 4-4) uz tri skoka, jednu asistenciju i tri osvojene lopte. Kad Spursa najučinkovitiji su bili Pau Gasol sa 14 pogodaka i 9 skokova te LaMarcus Aldridge sa po 10 ubačaja i skokova.

Indiana je s omjerom 25-22 trenutačno šesta u istočnoj konferenciji dok je San Antonio sa 30-18 trenutačno četvrta momčad Zapada.

Los Angeles Lakersi ostvarili su jedinu domaću pobjedu večeri svladavši New York Knickse sa 127-107. Jordan Clarkson sa 29 koševa i 10 asistencija te Julius Randle sa 27 poena i 12 skokova ponudili su previše za goste kod kojih su Tim Hardaway, Kristaps Porzingis i Michael Beasley postigli po 17 ubačaja. Ivica Zubac dobio je tek minutu u dresu Lakersa tijekom koje nije ostvario nikakav učinak.

Sa 17-29 Lakersi su 11. momčad Zapada, a Knicksi su sa 21-26 10. momčad Istoka.

Vrlo zanimljivo je bilo u Detroitu gdje su Brooklyn Netsi svladali domaće Pistonse sa 101-100 košem Spencera Dinwiddiea 0.9 sekundi prije kraja. Dinwiddie je pogodio težak šut s četiri metra preko dva domaća igrača i tako na najbolji način završio svoju odličnu predstavu, on je sa 22 koša bio najefikasniji igrač Netsa. Pistonsima je ovo bio peti poraz zaredom kojega nije uspio spriječiti Tobias Harris sa 20 pogodaka.

Pistonsi su sada pali na omjer 22-23 i sada su deveta momčad Istoka, prva koja ne ulazi u doigravanje, dok su Netsi sa18-29 i dalje daleko od plasmana u posezonu, drže 12. mjesto Istoka.