HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Otvorena i uzbudljiva utakmica u Kranjčevićevoj; Lokomotiva je povela, ali je Šibenik ipak došao do boda

U prvom nedjeljnom susretu 18. kola Prve HNL nogometaši Lokomotive i Šibenika su u Kranjčevićevoj ulici odigrali bez pobjednika (1:1) Lokomotiva je vodila golom Goričana od 39. minute, no gosti su uspjeli ugrabiti bod na ovom kišnom gostovanju golom Ćurića u 67. minuti

Lokomotiva je bolje otvorila utakmicu, no gosti su vrlo brzo uspostavili ravnotežu te su vremenom postali ozbiljniji suparnik na terenu.

Odlične dvije šanse za goste su propustili Bilić i Marin Jakoliš, a nakon toga je uslijedila kazna na drugoj strani, u smiraju prvog poluvremena. U 39. minuti Silvio Goričan je odlično potegnuo sa 17-18 metara i pogodio za vodstvo Lokomotive.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Na startu drugog poluvremena Lokomotiva je žestoko krenula po novi pogodak. Sve je krenulo novom šansom Goričana nakon čega su se nadovezali Kačavenda i Mersinaj, ali u svim tim situacijama istaknuo se gostujući vratar Rogić.

I kako je u prvom dijelu Lokomotiva kaznila promašaje suparnika, tako je Šibenik isto napravio domaćinu u 67. minuti. Nakon kornera Ćurić je zabio za 1:1.

Lokomotiva - Šibenik 1:1 (Mario Ćurić, 66) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Do kraja susreta ponovno je dominirala Lokomotiva. Imao je domaćin nekoliko dobrih prilika (Soldo, Aliyu), ali su Šibenčani uspjeli sačuvati jedan bod.

Oba kluba su ostali susjedi na ljestvici i na svojim pozicijama. Lokomotiva je šesta, a Šibenik sedmi.

U nastavku nedjeljnog programa slijedi veliki derbi na maksimirskom stadionu (17:30 sati) između Dinama i Hajduka.