ŠUBIĆEVAC SLAVI

[VIDEO/FOTO] Šibenik srušio Istru 1961; 'šou' Marina Jakoliša koji je zabio dva, a morate vidjeti što je tek napravio gostima kada je namjestio prvi gol na utakmici

28.08.2021 u 23:19

Šibenik je u zadnjoj subotnjoj utakmici 7. kola HT Prve lige kod kuće sa 3:1 pobijedio Istru 1961

Za pobjedu Šibenika najzaslužniji je Marin Jakoliš koji je najprije asistirao Deliću za prvi pogodak na utakmici u 17. minuti, a onda je pet minuta kasnije povećao na 2:0 da bi u 32. minuti zabio za 3:0. Jedini pogodak za Istru postigao je Beljo.

Odmah na početku dvije prilike za Istru, u trećoj minuti je Bandea puca s 20-ak m prema okviru gola, no Grdić je skrenuo loptu u korner. Nakon toga par minuta kasnije, prilika za Serdarova koji je pucao s vrha peterca, ali neprecizno.

Nakon uvodnih prijetnji Istre, u 17. minuti Šibenik dolazi u vodstvo iz kontre. Nakon slaloma Marina Jakoliša koji se probio kroz trojicu igrača Istre, dodao je loptu Ivanu Deliću i ovaj je pogodio za 1:0.

Šibenik - Istra 1961 1:0 (Ivan Delić, 17) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Pet minuta kasnije Jakoliš je postigao svoje treći ovosezonski pogodak, pogodio je s ruba 16-erca za povećanje vodstva Šibenika 2:0.

Šibenik - Istra 1961 2:0 (Marin Jakoliš, 22) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Jakoliš je u 32. minuti dao jsvoj drugi, a treći gol na utakmici, dobio je loptu od Sahitija s desne strane i pogodio s desetak metara.

U nastavku vratnica Istre se zatresla nakon udarca Delića koji je pucao s pet metara s lijeve strane.

Istra je imala priliku u 53.minuti kada je Serdarov nakon ubačaja u 16 metara, pobjegao obrani Šibenika, našao se sam pred Rogićem i pucao, ali vratar Šibenika je obranio. Pet minuta kasnije Serdarov je opet pobjegao obrani Šibenika i opet je bio sam pred Rogićem, ali nije dobro pucao.

• +11
Šibenik - Istra 1961, 7. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Cropix / Autor: Niksa Stipanicev / CROPIX

Istra je smanjila na 3:1 u 74. minuti. Nakon Bandeovog ubačaja s desne strane, Beljo ju je proslijedio na suprotnu stranu u gol domaće momčadi.

Nakon ove pobjede Šibenik je sedmi na ljestvici sa sedam bodova, dok je Istra osma sa šest bodova.

Utakmicu je na Šubićevcu pred 500 gledatelja sudio Ante Čuljak iz Zagreba.

Šibenik - Istra 1961 3:1 (Dion Drena Beljo, 74) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal