HRVATSKI DAN U ITALIJI

Zaboravljeni Hrvat prijetio senzacijom, Kalinić nije dopustio!

22.11.2015 u 17:00

U utakmici 13. kola talijanske Serie A Marko Livaja postigao je vodeći pogodak za Empoli protiv Fiorentine, no Nikola Kalinić s dva je gola uspio izvući 2:2 i spasiti bod 'violama'...

Za hrvatske ljubitelje nogometa bio je to iznimno zanimljiv nogometni dan u Italiji, s puno naših igrača u akciji. Na utakmici Fiorentine i Empolija igrala su trojica, a pomalo zaboravljeni Marko Livaja bio je taj koji je zabio za goste u 18. minuti i tako najavio senzaciju.

Kada je Buechel u 27. minuti povisio na 0:2 činilo se da će Fiorentina doživjeti bolan poraz i ostati bez važnih bodova u borbi za prvo mjesto, no u poluvremenu je naš Ante Rebić napravio mjesta Nikoli Kaliniću i to se isplatilo.

Kalinić je zabio dva pogotka, u 56. i 61. minuti te tako došao do brojke od devet u Seriji A ove sezone, što ga čini jednim od najboljih strijelaca u Italiji.

Do kraja susreta nije bilo promjena rezultata, a bod je 'viole' ostavio na vrhu, no dao priliku Interu da pobjegne, a Juventus koji je u subotu pobijedio Milan još malo približio.

Spomenimo i da je Šime Vrsaljko igrao 90 minuta za Sassuolo u porazu kod Genoe.