PRIJAVITE SE

Algebra pokreće Digitalnu akademiju za osnovnoškolce

10.09.2016 u 15:21

Bionic
Reading

Digitalna akademija podučavat će djecu kako se koristiti digitalnim tehnologijama, kako stvarati i uređivati nove sadržaje; razvit će logičko i računalno razmišljanje, sposobnosti rješavanja problema i naučit će kako učinkovito komunicirati i surađivati s drugima

Digitalna akademija organizirana je poput ostalih izvannastavnih aktivnosti. Bit će održavana u odabranim osnovnim školama, a u nju se mogu uključiti svi učenici osnovnih škola.

Math Workout, Scratch, Code Studio, Touch Develop, Arduino, SketchUp, Play Lab, Sway, Adobe Spark, Movie Maker, Minecraft, Unity, Go Noodle, geocaching, proširena stvarnost (AR), Office 365, blogovi… samo su neki od programa, tehnologija i tehnoloških koncepata koje će djeca upoznati na programima Digitalne akademije.

Lidija Kralj, Marlena Bogdanović i Gordana Sokol tri su profesorice s velikim iskustvom u radu u osnovnoj školi - upravo na programima informatike - a u razvoju programa Digitalne akademije pridružili su im se predavači Otvorenog i Visokog učilišta AlgebraSilvio Papić, Goran Đambić i Vedran Dakić, kao i profesor matematike Toni Milun


'Vjerujemo da smo kroz razvoj programa Digitalne akademije stvorili program koji će biti primamljiv djeci, da će to biti izvannastavna aktivnost na koju će ona rado ići te da smo kroz simpatičan sustav vrednovanja njihovog napretka i dodjeljivanje bedževa digitalnih nindža uspjeli osmisliti program koji će kod djece ukloniti i strah od ocjenjivanja.

Roditelji koji svoju djecu upišu na Digitalnu akademiju mogu biti sigurni da će ona svoja prva znanja s ovog područja stjecati na stimulativan način i kroz pažljivo osmišljen, moderan program kakav se dosad u Hrvatskoj nije niti mogao upisati', kaže Maja Brkljačić, voditeljica programa Digitalne akademije.

Program kreće već početkom listopada u sljedećim zagrebačkim osnovnim školama: Tituša Brezovačkog, Pavleka Miškine, Ivana Cankara, Alojzija Stepinca, Vukomerec, Vugrovec-Kašina, Retkovec, Savski gaj, Pantovčak, Gračani i Ljubljanica.


Projekt podržavaju i tehnološke tvrtke. Microsoft polaznicima programa omogućava korištenje edukacijske verzije Minecrafta, Google je posebno za ovu prigodu donirao naočale za virtualnu stvarnost Cardboard, a i Oracle se kroz omogućavanje pristupa svojim obrazovnim sadržajima uključio kao partner projekta. Algebra će u sklopu projekta kroz donacije informatičke opreme dodatno pomoći osnovnim školama koje sudjeluju u projektu.

Od sljedeće godine Algebra namjerava širiti projekt Digitalne akademije i po ostalim mjestima i gradovima u Hrvatskoj.