Ekrani osjetljivi na dodir su proteklih godina doživjeli veliki proboj. Sada se već malo tko sjeća starih ekrana koji su tražili pritisak olovkicom za prilično loša sučelja. Paralelno s pojavom kapacitivnih ekrana, značajno su evoluirale i virtualne tipkovnice. Ipak, postoje kompanije koje smatraju da je za pravo iskustvo 'osjećaj' pri tipkanju i dalje vrlo bitan
Phorm kućište za iPad mini je prvi proizvod kompanije Tactus Technology. Na prvi pogled se čini kako je riječ o tek još jednom dodatku za iUređaje, no zahvaljujući tehnologiji na potpuno ravnoj površini ekrana odjednom mogu 'iskočiti' tipke.
Tactus je na tehnologiji radio kakvih pet godina, a njen glavni dio predstavlja sloj debljine svega milimetra ispunjen posebnom tekućinom. Kroz prozirni dio pokrova koji se nalazi na ekranu zapravo prolazi niz mikroskopski malih kanala, a korisnik pomicanjem sklopa na stražnoj strani kućišta zapravo tjera tekućinu u mjesta koja postaju tipke:
Kompanija preferira da se izbočine ne zove tipkama, već radije 'vodičima za prste', uz tvrdnju da se nakon kraćeg perioda navikavanja korisnici konačno mogu posvetiti pisanju stvari, a ne 'tipkanju'. Osim verzije za iPad mini koja se sada može kupiti u prednarudžbi za pomalo visokih 99 dolara (što je još i jeftino, s ozbirom da će proizvod van prednarudžbi koštati još 50-tak dolara više), kompanija planira i slična kućišta za druge uređaje - pa i za iPhone. Tko voli, nek' izvoli.