Klemm se osvrnuo i na prosvjed protiv Vijeća za eletroničke medije i njihove odluke o privremenoj zabrani emitiranja Z1 televizije zbog govora mržnje.
'Jasno se ograđujemo od svih povika iz Drugog svjetskog rata i sigurno ih ne podržavamo. Nismo išli na prosvjed prekjučer da bismo veličali zločine, nego smo išli da bismo dali podršku novinaru. Neću reći da je bilo provokatora, netko je možda bio ubačen, no branitelji to sigurno ne podržavaju. Ponekad su možda sami građani zaneseni, ali ne može to baciti sjenu. Možete i još jednom napisati da smo prije tri godine dali priopćenje i molim da se to uvijek spominje: bramitelji, kada su krenuli u prosvjed, nisu krenuli protiv građana srpske nacionalnosti, nego nismo bili u skladu s mišljenjima Milanovića i Josipovića koji su htjeli obezvrijediti branitelje i Domovinski rat', ustvrdio je Klemm.
'Svi su nam rekli da smo ispolitizirani, a mi smo ovdje zbog branitelja. Mi smo predsjedniku Sabora rekli da postoje kratkoročni i dugoročni problemi. Dok ne vidimo da se kratkoročni problemi rješavaju, mi stojimo ovdje', kazao je Klemm i dodao da su 's ovog stola otvorili mnoge teme. Ne želimo dijeliti 'mi ili oni' kao što je htio Milanović rekao. Želimo da se građani osjećaju sigurno'. 'Branitelji u Savskoj 66 sigurno neće dopustiti nove sukobe, mi smo ratovali od 91. do 95. za demokraciju', rekao je Klemm osvrnuvši se na navodnu izjavu šefa HDZ-a i prvog potpredsjednika Vlade
Tomislava Karamarka da će branitelji pokrenuti rat ako Crnoja bude smijenjen. 'Gospodin Karamarko nikad nije izjavio da će branitelji ići u rat zbog Crnoje, kako su prenijeli neki mediji. To je laž', zaključio je Klemm.
Naime, netom prije početka sjednice
Vlade u šatoru se nalazilo tek desetak
branitelja koji su se mirno pripremali za njen izravni televizijski prijenos i odluku o tome ostaje li
Crnoja ministar ili ne.
Šator se s vremenom popunio, ali branitelji koji prosvjeduju u njemu redom su odbijali komentirati situaciju, anonimno ili ne. Atmosfera je prilično sumorna: piju kavu te malo govore i međusobno.
O Crnojinoj eventualnoj smjeni odlučuje se od jučer, ali je sastanak okončan nakon 11 sati, a odluka je odložena za danas popodne. Situaciju jutros nisu htjeli komentirati ministri koji su dolazili na sjednicu Vlade, a za izjave nije bio raspoložen ni sam Crnoja, koji je stigao u Banske dvore, iako ne nazoči sjednici. Pored Crnoje, u zgradu Vlade došli su njegovi savjetnici Josip Jurčević i Herman Vukušić.
Iako se očekuje da bi se tijekom današnje sjednice trebala donijeti konačna odluka o Crnoji, koja bi mogla uzburkati duhove bez obzira na ishod, ispred šatora jutros se nisu okupile novinarske ekipe koje poslovično prate sva događanja ispred Ministarstva branitelja. U nekim medijima pojavile su se neslužbene i neprovjerene informacije o tome da su branitelji odaslali poruke ministrima kako su spremni na prosvjede ako Vlada smijeni Crnoju.