ATLANTIC CUP

Dinamo protiv Danaca traži treću pobjedu

05.02.2012 u 17:41

Dinamo u Portugalu igra svoju treću utakmicu na pripremnom turniru. Protivnik je danski Midtjylland, a dvoboj počinje u 18 sati po hrvatskom vremenu. Izravan prijenos je na MAXtv-u na kanalu Arenasporta, a tekstualni prijenos na tportalu

Dinamo nakon dvije odigrane utakmice u Portugalu ima svih šest mogućih bodova, a treći protivnik na Atlantic Cupu u istoj je situaciji. Naime, danski Midtjylland upisao je dvije pobjede te s 'modrima' dijeli prvo mjesto na ljestvici. U slučaju neriješenog rezultata obje momčadi igrat će još jednu međusobnu utakmicu, u utorak u finalu.

'Kao i u svim utakmicama dosad idemo napraviti rezultat. Naravno, vodit ćemo računa da ne potrošimo nijednog igrača jer pred nama je, vjerujemo, još i finalna utakmica u utorak,' rekao je trener Dinama Ante Čačić.

TEKSTUALNI PRIJENOS

Dinamo – Midtjyilland
1:1

90+1' - 1.1 Poulsen je zabio iako je Kelava imao loptu na ruci
90' - nakon duela u kojem je bio Badelj penal za Dance
90' - sudac je produžio utakmicu u petoj minuti
90' - posljednji pokušaji Midtjyllanda nisu probili Dinamov obrambeni zid
85' - trostruka izmjena u Dinamu, unutra su ušli Rukavina, Sammir i Pokrivač, a izašli su Beqiraj, Tomečak i Sylvester
80' - bez većih muka Dinamo održava prednost,a  da bi izborio finale u utorak dovoljan mu je i remi
72' - bijeg Pivarića koji je uposlio usamljenog Beqiraja, ali on je oklijevao, predugo se namještao i njegov udarac u mat situaciji je blokiran
68' - Pivarić je probio lijevi bok, ali lak je to bio posao za Lössea
65' - nekoliko ubačaja u kazneni prostor Dinama, ali nije bilo opasnosti od mogućeg izjednačenja
58' - velika pogreška Svialčenka, ali je Tomečaka zaustavio Lössl
52' - dobra lopta Tomečaka za Sylvestrea, ali vratar Lösse je zamalo brži od Dinamovog napadača
51' - ne primjećuje se da Dinamo ima igrača manje
48' - na tribinama su se pojavili navijači Dinama te su počeli vrijeđati
46' - počelo je drugo poluvrijeme, a sada su u igru ušli Vida i Beqiraj umjesto Šimunića i Kovačića

45' - kraj prvog dijela
44' - idealna situacija, ali Pivarić je uspio blokirati usamljenog Nworuha pa je Kelava lako ukrotio loptu
39' - traljav pokušaj Kelavinog izbacivanja, ali srećom po njegova vrata nitko od suparničkih napadač nije bio u blizini
35' - dobar ubačaj Pivarića, ali danski stoper izbija u korner ispred Tomečaka.
32' - dvostruka zamjena u Dinamu, ušli su Pivarić i Vrsaljko, a izašli Ibanez i Krstanović
31' - nakon prekida Krstanović je glavom pucao preko grede
27' - ozlijedio se hrvatski nogometaš u redivima Midtjyllanda Ipša pa je zamijenjen
24' - nesporazum Tomečaka i Kelave pa je lopta završila u korneru nakon čega nije bilo opasnosti
19' - pokušaj Danaca, ali ravno u Kelavu, Danci sve lakše dolaze do Dinamovog šesnaesterca
18' - Hrvatski prvak s desetoricom morao jeprepustiti terenski inicijativu Midtjyllandu
14' - slobodnjak Danaca sa 16 metara je završio u živom zidu
12' - čim smo pohvalili Dinamo, odmah greška zadnje linije koja je loše namjestila zaleđe, a Leko je kao zadnji čovjek rušio Nworuha za što je dobio crveni karton
11' - 'modri' su puno bolje ušli u utakmicu, igrači danskog prvoligaša izgledaju zasad bezopasno
8' - Ibanez je ostao sam, ali njegov centaršut s lijeve strane je bio jako loš
6' - 1:0 - korner Kovačića, opet slaba reakcija Danaca i Tonel je iz blizine glavom svladao danskog vratara
1' - korner je izveo Kovačić, a lopta je prošla kroz peterac nesigurne obrane Midtjyllanda
1' - počela je utakmica
Dinamo je krenuo u sastavu Kelava-  Leko, Šimunić, Tonel, Ibanez - Kovačić, Calello, Badelj - Tomečak, Sylvestre - KrStanović