0:1 NA POLJUDU

Istra iznenadila Hajduk usred Poljuda

21.10.2012 u 18:24

Nogometaši Hajduka i Istre 1961. u nedjelju navečer igraju posljednju utakmicu 12. kola MAXtv Prve lige

Posjetite naš community Tribinu.hr - gledajte MAXtv Prvu ligu i europske kupove, analizirajte utakmice, dokažite da znate i razumijete nogomet!

U nedjelju navečer na rasporedu je posljednja utakmica 12. kola MAXtv Prve lige. Hajduk na Poljudu ugošćuje Istru 1961, i u fantastičnoj atmosferi traži pobjedu koja bi mu osigurala bijeg iz sredine prvenstvene ljestvice prema vrhu.

U momčadi 'bijelih' nedostaje samo Jozinović, dok trener pulske momčadi Igor Pamić ima puno više problema; nedostaju mu Sharbini, Jerković, Jugović i Aganović.

Hajduk - Pula 1961 0:1(0:0)

90+9' Kraj utakmice
90+7' Igraju se zadnje sekunde utakmice, malo se i zaiskrilo na travnjaku, no brzo su se strasti primirile
90+5' Još dvije minute do kraja, Hajduk od primljenog gola gotovo da nije napravio poštenu priliku
90+4' Hajduk visokim loptama pokušava zakomplicirati stvar u kaznenom prostoru gostiju, no od svega ima jako malo koristi
90+2' Dvojica igrača Istre su na travnjaku, no igra se ipak brzo nastavlja
90' Igrati će se 7 minuta sudačke nadoknade, toliko je vremena dakle ostalo Hajduku da eventualno izjednači
89' Treba očekivati najmanje 5 ili 6 minuta sudačke nadoknade zbog bakljade Torcide
87' Šut Radoševića iz velike daljine, lak je to plijen za gostujućeg golmana
85' Istra se nije povukla, nego i dalje napada i to Hajduku čini dosta problema
83' Opasan napad Anđelkovića, ali Milić izbacuje u korner u zadnji trenutak
80' Slobodni udarac s 25 metara izveo je Križman, Blažević je odbio loptu, a na nju je pored trome obrane Hajduka natrčao Roce i pospremio ju u mrežu
80' Goooooooooooool! Istra vodi 1:0, strijelac Roce
78' Maglica u izvrsnoj prilici, no Prskalo brani nogom
76' Šut Vukovića, no Prskalo bez problema brani. Nije to bilo opasno
74' Nevjerojatna prilika za Križmana nakon pogreške vezne linije Hajduka, no lopta na sreću 'bijelih' ipak odlazi pored gola
72' Vuković puca iz okreta s ruba kaznenog prostora, no lopta je otišla pored gola
71' Čini se da je kratka stanka zbog bakljade bolje došla Puljanima, jer sad oni dobro kombiniraju
70' Ottochian u (sumnjivom) zaleđu
67' Šut Blagojevića s 25 metara, Blažević lako brani
65' Nakon pet minuta nastavljena je utakmica
60' Utakmica se ipak prekida jer se dim od baklji nadvio nad travnjakom. Srećom puše vjetar pa će utakmica brzo biti nastavljena
58' Torcida pali baklje, zasad nijedna nije doletjela na travnjak, pa se utakmica ne prekida
56' Dobra akcija Maglice, no Vuković nije dohvatio njegovo dodavanje
52' Slobodni udarac za Hajduk na 30 metara iskosa s desne strane za Vukovića
51' Ponovno raste pritisak Hajduka, baš kao i u prvih 45 minuta
50' Križman u kontri, no Maloča ga bez problema zaustavlja daleko od svog kaznenog prostora
48. Dobar udarac Caktaša iskosa s lijeve strane, no Prskalo dobro brani
46' U nastavak s centra kreću gosti iz Pule

45' Kraj prvog poluvremena
43' Malo se smirio ludi tempo koji je trajao 20-tak minuta, Hajduk i dlaje ima inicijativu, no napadi više nisu tako opasni
40' Novi projektil Radoševića, Prskalo krajnjim naporom izbacuje u korner
37' Bačelić-Grgić u strašnoj prilici za Istru, no Blažević opet brani
36' Šut glavom Milića, lopta odlazi pored gola Istre
35' Kontra Splićana završila je isto kao i suparnika minutu prije
34' Velika prilika za Istru, no Blažević bravurozno brani
29' Istra fino prijeti, no domaći golman Blažević bez većih problema smiruje situaciju koju je stvorio Križman
28' Prskalo ponovno u dvije prilike dobro intervenira na visoke ubačaje Splićana
24' Konačno jedan napad Istre; iako nije bilo opasnosti za Hajduk, barem se obrana gostiju malo odmorila
21' Fantastičan udarac Radoševića s 25 metara, no Prskalo brani, nakon toga Caktaš nije uspio dobro zahvatiti loptu
19' Opet Andrijašević u velikoj prilici i opet ne zabija. Ovog puta je golman Istre dobro reagirao
17' Velika prilika za Hajduk, nakon kornera Milić je prebacio glavom loptu na drugu vratnicu, no Andrijašević nije bio spreman i lopta je otišla u gol aut
17' Kontranapad Andrijaševića, ali u njegov šut pravovremeno je ušao Blagojević
15' Gužva u kaznenom prostoru Istre, no lopta je izbijena u aut
12' Dalekometni šut Caktaša, lopta odlazi visoko iznad gola
10' Domaćini bez problema prekidaju ionako rijetke napade suparnika
7' Šut Andrijaševića s 15 metara, no travno u golmana Prskala
5' Dobra prilika Milića i Ottochiana, no oba udarca je blokirala obrana 'bijelih'
4' Istra od starta igra defanzivno, a nogometaši Hajduka spremno preuzimaju inicijativu
1' S centra prvi kreću splitski 'bijeli'

Prije početka utakmice nogometaši Hajduka izašli su na travnjak s velikim transperentom na kojem je pisalo 'Vi ste Hajduk'