U većem dijelu zemlje kolnici su mokri i skliski. Mjestimice ima magle, a mogući su i odroni, osobito na Jadranskoj magistrali (DC8) i cestama u gorju pa iz HAK-a vozače pozivaju da brzinu i način vožnje prilagode uvjetima na cestama i održavaju sigurnosni razmak između vozila
Tijekom jutra zbog povećane gustoće prometa vozit će se usporeno na gradskim cestama i obilaznicama, a povremena vožnja u kolonama i zastoji mogući su u zonama radova.
Na autocesti A4 Goričan-Zagreb, zbog radova, zatvoren je ulazni krak čvora Sesvete u smjeru Zagreba. Obilazak je Sesvetska ulica-Bjelovarska ulica-Zagrebačka ulica-Ulica Ljudevita Posavskog-Slavonska avenija-čvor Zagreb istok (A3).
Na graničnim prijelazima Bajakovo/Batrovci i Tovarnik/Šid teretna vozila na izlaz i ulaz čekaju dva do tri sata.
U pomorskom prometu nema poteškoća.