Inter uzeo bod

Neuvjerljivi Hajduk ostao bez pobjede u Zaprešiću

07.04.2013 u 21:02

Nogometaši Hajduka odigrali su neriješeno u 26. kolu MAXtv Prve lige na gostovanju u Zaprešiću. Inter je izjednačio na 1:1 u samoj završnici..

Nakon pobjede nad Zagrebom u prošlom kolu, Hajduk se nije uspio uspješno obračunati s drugim 'davljenikom' MAXtv Prve lige. Krstičevićeva momčad vodila je veći dio utakmice, no u završnici je pokleknula i ostala bez važnih bodova u borbi za drugo mjesto.

Hajduk je poveo iz prve prave prilike. Nakon dvadeset minuta lošeg nogometa u 23. se Franko Andrijašević najbolje snašao nakon prekida. Pospremio je jedan odbijanac u mrežu i tako donio prednost gostima.

Dvije minute kasnije Caktaš je mogao povećati prednost Splićana, ali je iz izgledne situacije pucao preko gola. Do kraja prvog dijela Inter je imao dvije dobre prilike, prvo je Oršićev udarac Blažević odbio u vratnicu, a u sudačkoj nadoknadi Budimir je izbjegao zaleđe no nije uspio ukrotiti loptu pa je završila kod splitskog golmana. Otišlo se s 0:1 na odmor.

U drugom dijelu Inter je krenuo ofenzivno i Ante Budimir je u 57. minuti pogodio gredu nakon kornera. Hajduk je uzvratio preko Kouassija koji je izašao pred Delača, ali mu je Interov vratar sjajno obranio. Činilo se da nas čeka uzbudljivih i neizvjesnih zadnjih pola sata, ali zatim je utakmica zamrla.

Ipak, u samoj završnici Hajradinović je uspio izboriti kazneni udarac nakon prekršaja Vršajevića u 86. minuti, a Budimir je zabio za 1:1. Dvije minute kasnije mogao je isti igrač postati i junak Intera, no izlazak pred Hajdukovog golmana nije uspio okruniti svojim drugim pogotkom. Hajduk više nije imao snage uzvratiti, a u sudačkoj nadoknadi Inter je krenuo po pobjedu, no nisu domaći nogometaši uspjeli stvoriti konkretnu priliku.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Hajduk drži treće mjesto s dva boda zaostatka za Rijekom, dok je Inter i dalje pretposljednji.