Najavljeno pogoršanje vremena zahvatilo je i Hrvatsku. Izražena plima koja je poplavila rive i zatvorila cestu preko Antenala u Puli, javio je Istramet.
Jaka plima potopila je dijelove rive u Rovinju, Poreču, Vrsaru, Novigradu, ali i u Piranu. Usprkos problemima zbog plime, moglo je biti i značajno gore da vjetar na velikom dijelu područja nije vrlo rano okrenuo na levant i buru, navodi Istramet.
Kiša i jaka plima u Rijeci su doveli do podizanja razine mora, pa je došlo do poplavljivanja ulica na području oko gradske tržnice.
Iz Gorskog kotara stižu vijesti kako je kiša okrenula na gusti snijeg koji već stvara novi pokrivač.
Nevrijeme je zahvatilo i Dalmaciju.
Dalmacija danas navodi da su u Splitu su najjači udari juga iznosili 104 km/h, a 127 hm/h iznosio je najjači udari na Svetom Juri na Biokovu. Niski tlak zraka uvjetovao je ciklonalnu plimu jutros na sjevernom Jadranu, a iza podno došlo je do naglog povećanja razine more i u Dalmaciji.
Primjerice, u Starom Gradu na Hvaru more je od jučer poraslo za 60-ak centimetara.
Hvarska riva pod naletom valova i plime povremeno je pod morem. Slično je na Čiovu, a nekoliko štekata ugostiteljskih objekata u Okrugu Gornjem našlo se pod morem. More prodire i na rivu u Kaštel Štafiliću, a prelijeva se preko rive u Vodicama gdje je dubina mora viša od deset centimetara.
Prema podacima mreže Pljusak.com, zadnja 24 sata čak 110 litara kiše po kvadratnom metru palo je na postaji Bartići. Cres je primio 89 litara, a slijede Vrgorac 78, Roglići 75, Ljubitovica 69, Dugopolje 59, Trilj 46, Poljica 42 itd.
Kolnici su mjestimice mokri i skliski, izvijestio je HAK. U Gorskom kotaru i Lici mjestimice pada snijeg. Ponegdje u unutrašnjosti ima i magle. U priobalju puše jak vjetar.
U prekidu su brojne trajektne, brodske i katamaranske linije na Jadranu. Mogući su odroni na cestama u gorju te duž Jadranske (DC8) i Ličke magistrale (DC1). Vozačima savjetujemo da brzinu i način vožnje prilagode uvjetima na cestama i održavaju sigurnosni razmak između vozila.