Trgovački sud u Rijeci donio je rješenje o istovremenom otvaranju i zaključenju skraćenog stečajnog postupka nad Piratskom strankom te će se nakon pravomoćnosti tog rješenja ta izvanparlamentarna stranka zbog više od 15.000 kuna utvrđenog duga brisati iz registra političkih stranaka
Sudska odluka uslijedila je nakon oglasa objavljenog u rujnu kojim su se pozivali vjerovnici Piratske stranke da u roku od 45 dana predlože otvaranje stečajnog postupka. Istim oglasom bili su pozvani i zastupnici Piratske stranke da u roku od 15 dana predaju popis imovina i obaveza te stranke s točno 15.204 kune duga, a budući da se vjerovnici i zastupnici stranke nisu odazvali u zakonski predviđenim rokovima, sud je sada donio rješenje o istovremenom otvaranju i zaključenju skraćenog stečajnog postupka.
Piratska stranka je upisana u registar političkih stranka u Hrvatskoj u rujnu 2011. Kao sjedište stranke navodi se Osječka 74a u Rijeci, predsjednica i predstavnica stranke je Maša Utković, a kao dopredsjednik naveden je Marijan Ferić.
Piratska stranka nastala je kada su u Hrvatskoj osnovane dvije Piratske stranke u isto vrijeme - u Zagrebu i u Rijeci. Te su se dvije skupine spojile i dogovorile da će ići na zajedničko osnivanje jer su se, kako se navodilo, zalagali za iste ideje.
Kako su čelnici stranke isticali u medijima, Piratska stranka u Hrvatskoj vodila se najvećim dijelom međunarodnim uputama i smjernicama zadanima Deklaracijom iz Uppsale koje su dio politike svih piratskih stranaka među kojima je prva osnovana upravo u Švedskoj 2006.
Među proklamiranim ciljevima u stranačkom programu prilagođenom hrvatskoj situaciji isticala se 'prilagodbu autorskih i srodnih prava trenutnoj situaciji u svijetu, promjene u patentnom i intelektualnom vlasništvu u smislu da se smanje ograničenja, ljudska prava, pravo na privatnost i zaštitu osobnih podataka'.
Piratska stranka izašla je na izbore predstavnika Hrvatske u Europskom parlamentu 2013. sa svojom listom kandidata i tada je osvojila 1,13 posto, odnosno 8345 glasova.