I treći pripadnik BBB-a, koji se sumnjiči za niz kaznenih djela počinjenih tijekom navijačkog divljanja u Ateni početkom kolovoza kada je poginuo navijač AEK-a Michalis Katsouris (29), završio je u istražnom zatvoru, piše Večernji list
Ovaj put riječ je o 29-godišnjaku kojem je europski uhidbeni nalog očito uručen u Sisku, jer je ispitan na ŽDO Sisak, a nakon toga odveden je na tamošnji Županijski sud. Sutkinja istrage odredila mu je istražni zatvor radi predaje zbog opasnosti od bijega, piše Večernji list.
Hrvatska će teško izbjeći izručenje navijača Grčkoj, piše u utorak Večernji list, navodeći da desetoricu BBB-a traže zbog paleža, eksplozija, teških ozljeda i drugih teških kaznenih djela.
Udruživanje u zločinačku grupu u sklopu koje su počinjena kaznena djela. Palež. Općeopasna radnja. Sudjelovanje u tučnjavi. Nanošenje teške ozljede. Eksplozije u blizini sportskih objekata. Izrada eksplozivnih sredstava... Sve navedeno su kaznena djela, koja su navedena u grčkim europskim uhidbenim nalozima (EUN), njih 10, koji su stigli u Hrvatsku te kojima grčko pravosuđe traži da im Hrvatska izruči 10 huligana koji su, smatraju oni, sudjelovali u navijačkim neredima, u kojima je početkom kolovoza ubijen Michalis Katsouris (29), navijač grčkog AEK-a.
Od tih 10 naloga, prema za sada dostupnim informacijama, realizirana su četiri: za dvojicu pripadnika BBB-a koje Grčka sumnjiči za sve navedeno u EUN-u tužiteljstvo nije tražilo određivanje istražnog zatvora, već im je odredilo mjere opreza. Te mjere opreza uključuju redovito javljanje policiji, a oduzete su im i putne i osobne isprave. Što se tiče preostale dvojice huligana, 27-godišnjak je pritvoren odlukom Županijskog suda u Velikoj Gorici, a 29-godišnjak odlukom Županijskog suda u Zagrebu. Obojica su otprije poznata i policiji i pravosuđu te imaju podeblje dosjee.
Što se tiče preostalih šest EUN-a, policija je obavezna postupiti po njima, a kada osobe za kojima se traga budu nađene, procedura će biti ista: bit će dovedene na ispitivanje na kojem će kazati protive li se ili ne protive izručenju, nakon čega će se odlučiti hoće li im do odluke suda o predaji Grčkoj biti određene mjere opreza ili istražni zatvor.
Ako se protive izručenju, cijela pravna procedura mogla bi potrajati i koji mjesec. Inače, EUN je zamišljen kao alat kojim bi se trebala poboljšati međunarodna suradnja te kako bi se izbjeglo da netko tko počini neko kazneno djelo u jednoj državi, izbjegne procesuiranje bijegom u neku drugu ili matičnu državu, piše novinarka Večernjeg lista Ivana Jakelić.