Petak će obilježiti uglavnom hladnije vrijeme s tek povremenim slabim oborinama. Na kopnu se ujutro očekuje česti mraz, ponegdje i magla, dok će na sjevernom Jadranu biti lokalno olujnih udara bure. Prema jugu Jadrana prevladavat će uglavnom umjereno jugo
U jutarnjim satima na istoku Hrvatske bit će hladno uz mraz, a ponegdje u Posavini i maglu. Minimalna temperatura mogla bi se spustiti do -4 °C, dok će tijekom dana, uz djelomično sunčano vrijeme, porasti na približno 6 °C. Vjetar će uglavnom biti slab, no popodne bi ponegdje mogao zapuhati umjeren jugoistočni, piše HRT.
U središnjoj Hrvatskoj očekuje se djelomično sunčano vrijeme. Ujutro je lokalno moguća magla ili sumaglica, a prema večernjim satima oblaci će se postupno povećavati. Jutarnje temperature posvuda će biti ispod nule, dok će dnevne dosezati oko 5 °C.
Moguć je i snijeg
Gorska Hrvatska započet će dan s hladnim jutrom, a tijekom dana prevladavat će oblačno vrijeme. U Gorskom kotaru moguće je da povremeno zaleprša i pokoja pahulja snijega.
Na sjevernom Jadranu očekuje se uglavnom suho vrijeme s izmjenom sunčanih i oblačnih razdoblja. Podno Velebita u noći su još mogući olujni udari bure, ali će tijekom dana oslabjeti, a vjetar će se prema otvorenom moru okrenuti na jugo.
U Dalmaciji će također dominirati jugo, većinom umjereno, no povremeno će na otocima biti i jakih udara. Vrijeme će biti promjenjivo oblačno, s povremenim kišnim pljuskovima, ponajprije nad otvorenim morem.
Jutarnje temperature kretat će se od 5 do 10 °C, dok će u unutrašnjosti biti hladnije, s lokalnim vrijednostima oko 0 °C. Najviše dnevne temperature dosezat će između 12 i 14 °C.
Slične temperaturne vrijednosti bit će i na krajnjem jugu Hrvatske, gdje će uz promjenjivu naoblaku mjestimice pasti poneka kap kiše, najvjerojatnije na otocima. Puhat će većinom umjereno jugo, a more će biti umjereno valovito.
Subota s povremenim oborinama
Subota će još donijeti umjereno, povremeno i jako jugo, osobito uz obalu i na otocima, gdje se očekuje kiša. No, s vremenom će prevladavati sve više sunčanih razdoblja, a podno Velebita će puhati umjerena, mjestimice jaka bura.
Na kopnu će u ponedjeljak mjestimice puhati sjeveroistočni vjetar, dok će tijekom vikenda na istoku prevladavati jugoistočnjak. U unutrašnjosti Dalmacije te u Gorskoj Hrvatskoj očekuju se još slabe oborine, koje se tijekom jutra mogu smrzavati na tlu.
Nedjelja i ponedjeljak donose barem djelomično sunčano vrijeme, no jutra će ostati hladna, prognozirala je Petra Mikuš Jurković iz DHMZ-a.