Treću od najavljenih pet knjiga iz ciklusa o ljudima i automobilima Miljenko Jergović predstavio je u satiričnom kazalištu Kerempuh, a o knjizi su uz autora govorili književnica i profesorica Julijana Matanović, urednik Nenad Rizvanović i knjižar i pasionirani čitatelj Dražen Dabić
Miljenko Jergović na predstavljanju 'Volge, Volge' inzistirao je da se radi o noveli, a ne o romanu, kako je knjiga najavljivana.
Argumentirao je to činjenicom da se radnja koncentrira oko jednog lika te da nema epsku strukturu romana.
Osvrnuo se i na prethodna dva naslova iz ciklusa, 'Freelander' i 'Buick Rivieru', naglasivši da je namjeravao napisati kraće knjige, no uvijek bi prekoračio zamišljeno.
Za 'Volgu, Volgu' rekao je da je i prije pisanja imao cijelu knjigu u glavi.
Julijana Matanović naglasila je da će se znanstvenici i teoretičari sigurno baviti strukturom 'Volge, Volge' te posvetom (Za Senada, nekada), kao i autorovim tematskim preokupacijama kroz cijeli ciklus, odnosno temom putovanja i vožnje automobilom čime je autor, kao prostorom slobode, fasciniran.
Knjižar i pasionirani čitatelj Dražen Dabić govorio je o vlastitom iskustvu čitanja Jergovića, istaknuvši da autor dobro poznaje događaje iz sedamdesetih i osamdesetih, o kojima piše.
'Volga, Volga' priča je o samoći i iskorijenjenosti.
Duboko je intimistička, sva okupljena oko sudbine jednoga čovjeka, koju on kao mantru izgovara kada god prelazi svojih 116 kilometara, ali je istovremeno i priča o njegovoj društvenoj slici, o tome kako on izgleda dok ga se gleda sa strane i dok se o njemu, njegovoj sudbini i nesreći, ispisuju novinski članci.