Škotski pjesnik William Topaz McGonagall koji je živio i radio u 19. stoljeću, pisao je poeziju toliko lošu i prezrenu da ga je publika gađala trulim ribama, ali ipak je dočekao da se 'zadnji smije': očekuje se da će njegova neobjavljena pjesma na londonskoj aukciji dostići cijenu od 3.000 funti
Jedna od rijetkih neobjavljenih pjesama ozloglašenog spisatelja koji je zaradio laskavu titulu 'najgoreg pjesnika na svijetu', dospjela je do prodaje te se očekuje da će biti prodana za nekoliko tisuća funti na aukciji.
William Topaz McGonagall, koji se osim u pisanju okušao i u glumi, objavio je za života 200 pjesama.
Reakcije publike na njegove nastupe varirale su od euforične naklonosti i burnog smijeha do zviždanja i ismijavanja. Njegove zbirke poezije i dalje se štampaju te je često citiran, i to desetljećima nakon što su u zaborav pali njegovi neusporedivo talentiraniji suvremenici.
Pjesmu 'Lines, In Praise of The Royal Marriage' napisao je 6. svibnja 1893. kako bi proslavio sklapanje braka Georgea Alberta, budućeg kralja Georgea V. i princeze Victorije Mary od Tecka.
Rukom napisana pjesma vlasništvo je kolekcionara poezije Roya Davidsa. Očekuje se da će dostići cijenu od 3.000 funti na londonskoj aukciji u ožujku.
Kritičari su optuživali McGonagalla, najpoznatijeg po pjesmi 'The Tay Bridge Disaster', da se oglušio na poetsku metaforu te da je ritam njegovih uradaka toliko neprikladan mediju da je u konačnici rezultirao nenamjerno zabavnim poetskim djelima.