![](/media/thumbnail/800x600/79635.jpeg?cropId=0)
Dizajnerski nakit i odjeća na Danu D
Izvor: tportal.hr / Autor: Lucija Bušić
Dizajnerski nakit i odjeća na Danu D
Izvor: tportal.hr / Autor: Lucija Bušić
Originalan dizajnerski nakit poput narukvica od fosilnog hrasta u kombinaciji sa srebrom, nakit od smole, naušnica od filmske trake, ženske torbe napravljene od starih remingtonki, sve to možete pronaći u prostorijama TŽV-a Gredelj na četvrtom međunarodnom festivalu dizajna Dan D koji traje do 16. lipnja
Oduševile su nas torbe s potpisom inventivne avangardne dizajnerice Patrizije Done rađene od kože i dijelova starih remingtonki. Vrhunski izrađene torbe u svojoj bi kolekciji poželjela svaka istinska ljubiteljica mode. Izvrsne komade nakita u svojoj ponudi u takozvanom D-marketu ima i štand ULUPUH, čiji su dizajneri predstavili nakit izrađen od fosilnog hrasta starog 6.000 godina koji kombiniraju sa srebrom. Osim toga, u ponudi imaju i nakit od plemenitih kovina poput srebrne narukvice po cijeni od 3.000 kuna, ali i malo komercijalnijih komada poput posrebrenog prstena s impozantnom spužvastom kuglom koji stoji 350 kuna.
Originalan je i nadasve maštovit nakit Ane Sabolić čija je ideja bila napraviti nakit suvenir dizajniran prema mapama javnog gradskog prijevoza. Tako je na ogrlicama upečatljiv privjesak tramvajskih linija Zagreba.
Studio ITO-ITO nudi jednostavne tunike s printom na koje će odlično ići njihove ogrlice od likre u veselim i vedrim bojama. Volite li traper, oduševit će vas štand Di Dizajna na kojem ćete pronaći jakne od 100 posto recikliranog trapera u zanimljivim kombinacijama boja od ispranog do tamnog trapera. U kutku dizajnera koji stoje iza imena Krpa.hr pronaći ćete keramičke broševe Micica studia, naušnice od umjetne kože Junk Jewellery te ogrlice i naušnice od filmske trake s potpisom Round. Što još možete pronaći na Danu D, pogledajte u fotogaleriji.