BUNDESLIGA

Andrej Kramarić zabio, ali Hoffenheim razočarao; Borussia na prvom mjestu preskočila Bayern

29.09.2018 u 18:09

Odigrano je nekoliko utakmica njemačkog nogometnog prvenstva, a pogodak je zabio Andrej Kramarić

U 6. kolu Bundeslige Kramarićev Hoffenheim je u subotu kod kuće izgubio od Leipziga sa 1:2, a jedini pogodak za domaćine zabio je hrvatski napadač Andrej Kramarić u sudačkoj nadoknadi (90+3) iz penala. Dvostruki strijelac za Leipzig bio je Yussuf Poulsen (53, 73).

• +17
Andrej Kramarić, hrvatski reprezentativac i napadač Hoffenheima Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Lijevi branič Borna Sosa drugu utakmicu zaredom bio je u početnoj postavi Stuttgarta, koji je dobio Werder sa 2:1. Stuttgart je poveo golom Anastasiosa Donisa (19), a onda je u 68. minuti golman Ron Robert Zieler napravio pacersku grešku. Sosa mu je dodao laganu loptu iz auta, ali golman Stuttgarta nije ju uspio uštopati i završila je u mreži. Ipak, Gonzalo Castro je u 75. minuti donio pobjedu Stuttgartu.

Bivši veznjak Dinama 19-godišnji Davor Lovren, mlađi brat Dejana Lovrena, dočekao je svoj prvi nastup ove sezone za Fortunu, ušavši u igru u 58. minuti, ali momčad iz Duesseldorfa izgubila je od Nuernberga sa 0:3.

Borussia Moengladbach je dva puta vodila protiv Wolfsburga, ali je na kraju završilo 2:2, a hrvatski krilni napadač u dresu "vukova" Josip Brekalo ovaj puta je bio samozatajan

Dan ranije Niko Kovač pretrpio je prvi poraz na klupi Bayerna u njemačkoj Bundesligi, i to u rodnom Berlinu. Od Bavaraca bolja je bila Hertha sa 2:0 (2:0). Ovo je druga uzastopna utakmica Bayerna bez pobjede, prvak je u utorak na svom terenu odigrao 1:1 protiv Augsburga.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 6. kola Bundeslige Bayer Leverkusen je kod kuće protiv Borussije Dortmund izgubio sa 2:4, i to nakon što je poslije prvog poluvremena vodio sa 2:0.

U nastavku Jacob Bruun Larsen (65) i Marco Reus (69) zabijaju za poravnanje 2:2, a potom Paco Alcacer sa dva pogotka (85, 90+4) donosi pobjedu Borussiji Dortmund, koja je izbila na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Branič Tin Jedvaj je za Leverkusen igrao od 70. minute.