DEBAKL

Apsolutna katastrofa Partizana; primio šest komada u 2. pretkolu Lige prvaka

23.07.2024 u 23:12

Srpski viceprvak izgubio je od Dinama iz Kijeva u prvoj utakmici 2. kola UEFA-ine Lige prvaka. Dinamo je u Lublinu slavio s nevjerojatnih 6:2

Partizan je doživio katastrofalan poraz u prvoj utakmici 2. pretkola UEFA-ine Lige prvaka. Viceprvak Srbije gostovao je kod Dinama iz Kijeva u poljskom Lublinu i izgubio s čak 2:6.

Beograđani su poveli pogotkom Matheusa Saldanhe u 22. minuti s bijele točke, ali su se sasvim raspali na kraju prvog i početku drugog dijela. Između 40. i 46. minute primili su tri komada; zabijali su Mikola Šaparenko, Volodimir Bražko i Oleksander Karavajev. Nakon toga su nakon samo 10 minuta igre u nastavku primili i četvrti gol (Vladislav Kabaijev).

Saldanha je Partizanu dao nadu smanjivši na 2:4 u 66., ali su gosti potpuno izgubili glavu i na kraju drugog poluvremena; u 83. i 92. pogocima Denisa Popova i Oleksandra Pikaljonoka zaokružena je grozna večer kluba iz Beograda.

Uzvrat se igra za osam dana, kada će Partizan izvesti nemoguće i nadoknaditi četiri pogotka zaostatka.