golijada

Barcelona pregazila Valladolid i opasno pobjegla Realu; opet je zabio Dani Olmo

31.08.2024 u 19:17

Dani Olmo zabio je drugi gol u svom drugom nastupu za Barcelonu, potvrdivši svoju klasu i u novom klubu.

Barcelona je na domaćem travnjaku u 4. kolu La Lige deklasirala Valladolid rezultatom 7:0. U utakmici je briljirao brazilski krilni napadač Raphinha koji je postigao hat-trick golovima u 20., 64. i 70. minuti. Raphinha je uz tri pogotka, upisao i dvije asistencije, Olmu i Torresu.

Uz njega, Robert Lewandowski je pogodio u 24. minuti, Jules Kounde u nadoknadi prvog dijela, Dani Olmo u 83. minuti, a Ferran Torres u 85. minuti.

Pod vodstvom novog trenera Hansija Flicka Barcelona je rezultatski savršena. Prije današnjeg susreta savladali su Valenciju (1:2), Athletic Bilbao (2:1) i Rayo Vallecano (1:2), pa sada imaju maksimalnih 12 bodova, sedam više od Reala koji ima utakmicu manje.

Podsjetimo, bivšem igraču Dinama Daniju Olmu je ovo bio drugi nastup za Barcelonu nakon što je ovog ljeta stigao iz RB Leipziga, a u svom debiju protiv Raya već je postigao pobjednički gol.