GENIJALAC

Bravo, kapetane; Bijač je svojim bravurama izludio Mađare i donio Hrvatskoj finale

• Lu.K.
  • Zadnja izmjena 09.08.2024 21:29
  • Objavljeno 09.08.2024 u 21:29

Kapetan Barakuda bio je najbolji pojedinac u pobjedi hrvatske reprezentacije protiv Mađarske u polufinalu Olimpijskih igara

Hrvatska je izborila finale olimpijskog turnira u Parizu; Barakude su nakon četiri teške četvrtine pobijedile Mađarsku s 9:8 i imat će priliku revanširati se Srbiji za poraz u finalu na Olimpijskim igrama 2016. u Rio de Janeiru.

Loren Fatović zabio je pet pogodaka čime je bio prvi strijelac utakmice, ali najbolji pojedinac stajao je između vratnica. Riječ je, naravno, o Marku Bijaču. Kapetan Hrvatske skupio je sjajnih 10 obrana, a dvaput je skidao udarce Martonu Vamosu iz petaraca.

Posebno je briljirao na samom kraju utakmice; bravurozno je branio udarce Nagyja i Varge kada je Hrvatska imala igrača manje u bazenu, Nagyju 2:36, a Vargi 1:37 minuta prije kraja.