Danske rukometašice osvojile broncu i tako prekinule 'sušu' od čak 20 godina

• I.Ž./Hina
  • Zadnja izmjena 10.08.2024 12:35
  • Objavljeno 10.08.2024 u 12:37

Danska ženska rukometna reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Olimpijskim igrama nakon što je u susretu za treće mjesto u Lilleu svladala Švedsku 30-25 (15-13)

Mie Hoejlund je s pet golova predvodila Dansku, dok je kod Šveđanki Nathalie Hagman bila najefikasnija s pet golova.

Ovo je povratak Dankinja na pobjedničko postolje na OI nakon 20 godina i Atene 2004. Toga ljeta u Grčkoj je Danska osvojila treće uzastopno zlato, a onda je usliejdila 'suša', na tri od sljedeća četiri turnira se nije niti kvalificirala, a na jedinom nastupu je bila deveta.

• +14
Danska - Švedska, rukometašice, Olimpijske igre, za broncu, 10.8.2024. Izvor: EPA / Autor: ALEX PLAVEVSKI

Šveđanke su, pak druge OI završile na četvrtom mjestu, prije tri godine su izgubile dvoboj za broncu od Norvežanki, te još uvijek čekaju na prvo olimpijsko odličje.

U finalu će od 15 sati igrati braniteljice i domaćini Igara Francuskinje te Norvežanke.