favbet premijer liga

Dinamo doživio uvjerljiv poraz, Cibona na svom terenu nije dozvolila iznenađenje

21.10.2024 u 00:04

U zagrebačkom derbiju, susretu 4. kola prvenstva Hrvatske, košarkaši Cibone su kao domaćini svladali Dinamo-Zagreb 101-85 (25-28, 27-17, 22-15, 27-25)

Prije ovog dvoboja svaka je momčad imala omjer 2-1, a sada je Cibona na tri pobjede, dok Dinamo-Zagreb ima dva poraza.

Dinamo je dobro odigrao prvu četvrtinu nakon koje je imao minimalnu prednost od 28-25. Potom je uslijedio dio igre u kojem je vladala Cibona. U iduće dvije dionice Cibona je pobjegla na 14 koševa prednosti i time je slomila suparnika. Zadnjih deset minuta susreta nije donijelo novi preokret i Cibona je time izašla kao pobjednik iz gradskog duela.

Peter Jok je predvodio Cibonu s 26 koševa, dok je Filip Bundović ubacio 22 koša uz šest skokova. Ivan Vučić je bio najbolji igrač Dinama s 21 košem, pet skokova i pet asistencija.

• +12
KK Cibona - KK Dinamo Zagreb, košarka PH, 20.10.2024. Izvor: Cropix / Autor: Josip Bandic

Ranije su tijekom nedjelje košarkaši Dubrave pobijedili sinjski Alkar 83-69 (23-11, 19-15, 24-24, 17-19).

Put prema pobjedi domaći su igrači prevalili u prvoj četvrtini u kojoj je Dubrava stekla 12 koševa prednosti, 23-11. Ostatak susreta je prošao u ujednačenoj borbi, ali domaćin u pitanje nije doveo slavlje i dolazak na omjer 2-2. Alkar je upisao treći poraz u sezoni.

Josip Batinić je s 19 koševa bio prvi strijelac pobjedničkog sastava, a tome je dodao sedam skokova i sedam asistencija. Jure Škifić je dodao 18 koševa uz sedam skokova. Na drugoj strani najbolji je bio Jeremy Donnel Shaw s 21 košem.

Na ljestvici vodi Zadar s omjerom 4-0. Split uz utakmicu manje ima 3-0, dok su na omjeru 3-1 Cedevita Junior, Cibona i Kvarner 2010.