Dinamo lakim golovima do titule jesenskog prvaka!

15.12.2013 u 16:50

• +12

MAXtv 1. HNL, 20. kolo, GNK Dinamo - NK Zadar

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

U posljednjem kolu jesenskog dijela MAXtv Prve lige Dinamo je na Maksimiru rutinski pobijedio Zadar, rezultatom 2:0

Pred tristotinjak gledatelja Dinamo je opravdao ulogu favorita i došao do rutinske pobjede, koja je isprala gorak okus neuspješne europske sezone. 'Modri' su protiv Zadra dominantnom igrom osigurali naslov jesenskog prvaka, a ako zadrže veliku prednost u srijedu u Kup uzvratu na Poljudu, moći će relativno zadovoljni na zimski odmor.

Dinamo je od prve minute pokazao tko je gazda na terenu, a već u prvoj akciji Čalušić je zaprijetio glavom nakon kornera, Gluić odbio loptu Ademiju, čiji udarac je zadarski golman ukrotio uz pomoć vratnice.

U 7. minuti Ademi je ponovo pogodio vratnicu, nakon što ga je Halilović odlično proigrao. Uslijedile su dvije prijetnje s druge strane. Tadić je u 13. minuti izašao pred Sandomierskog, ali ovaj mu se bacio pod noge i zaustavio udarac. Isti igrač ponovo je zaprijetio šest minuta kasnije, ali Poljak na golu Dinama odličnom je obranom izbio loptu u korner.

Domaći su došli na svoje u 32. minuti. Halilović je odlično uposlio Leku, koji je utrčao s desne strane, ubacio za Soudanija, a Alžirac rutinski ubacio loptu u praznu mrežu.

Dinamo je nastavio s pritiskom nakon postignutog pogotka, koji je urodio plodom u 42. minuti. Gotovo identična akcija završila je ubacivanjem Leke s desne strane u sredinu, a ovaj se put na pravom mjestu našao Duje Čop.

Do kraja prvog dijela Soudani je mogao dotući Zadar u 43. minuti, no nakon što je izbio sam pred Gluića izgubio je kontrolu nad loptom i tako upropastio veliku priliku. Drugi dio počeo je s mirnih 15 minuta, a onda je Dinamo ponovo zabio. Opet je Halilović započeo akciju, Brozović odigrao ulogu asistenta, a Čop iz dvojbene situacije zabio u praznu mrežu.

Zadar je odmah uzvratio. Bilaver je probio desnu stranu, ubacio u sredinu, Sandomierski odbio loptu, a Tadić iz blizine s lakoćom poslao loptu u mrežu.

Do kraja dvoboja gosti nisu bili u stanju dodatno zaprijetiti, a Dinamo je mogao zabiti i četvrti, no Ademi u 78. minuti i Beqiraj u 84. minuti nisu uspjeli iz blizine svladati Gluića, već su obojica promašili cijeli gol. Na kraju čista pobjeda, a prednost 'modrih' na ljestvici sve više raste…