Dvoboj na Kantridi završio bez pobjednika

17.08.2013 u 21:00

• +8

MAXtv Prva liga 6. kolo Rijeka - Split

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

U posve različitim raspoloženjima Rijeka i Split ulaze u međusobni ogled. Domaćini su, naravno, opijeni odličnim rezultatima, dok su Mršićevi igrači u grču zbog tri uzastopna poraza. Na kraju je završilo 1:1

Ovaj je dvoboj, da su stvari krenule 'normalno', trebao biti jedan od derbija prvenstva. Tko zna, možda i bude, iako Split s tri uzastopna poraza ne uljeva povjerenje i daleko je od one momčadi koja je najavljivala pohod na vrh. Rijeka je pak svoja igračka pojačanja vrlo brzo ukomponirala u sastava te je Kek sa svojom družinom zasad jedno od najpozitivnijih izenanđenja. Prepoznala je to i Armada, koja u sve većem broju dolazi na Kantridu.

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
______________________________________

RIJEKA: Vargić, Knežević, Alispahić, Tomečak. Lešković, Boras, Benko, Kvržić, Zlomislić, Maleš, Sharbini
SPLIT: Zagorac, Križanac, Bilić, Rebić, Roce, Radotić, Dujmović, Paracki, Rugašević, Galović, Belle

KRAJ UTAKMICE

90' +4 Split je u zadnjim sekundama imao dobru prigodu, no nisu je uspjeli realizirati pa je ostalo 1:1
88' - Ivica Križanac dobio je drugi žuti, to jest crveni karton
83' - dva uzastopna prekida za Rijeku, dva ubačaja i oba puta Lešković puca, ali bez učinka
80' - slobodnjak je izveo Tomečak, ali Krstanović nije dobro zahvatio loptu
80' - Radotiću žuti karton zbog starta nad Sharbinijem,
79' - nakon duplog pasa Dujmović puca glavom, ali neprecizno
77' - Pokrivač dugom loptom proigrava Kvržića, ali lopta je otišla od igrača Rijeke
74' - Split vrši pritisak, i dojam je da gol visi u zraku
72' - Glavina je  ubacio iz korena, a Vojnović pucao kraj gola
66' - Rebić u prodoru, ali njegov su udarac igrači Rijeke izbili u korner
63' - Zlomislić puca iz daljine, ali opet je lopta otišla pokraj gola
58' - na ubačaj s desne strane Alispahić puca glavom, ali kraj gola
52' - odlično proigravanje Alispahića, ali Sharbini je u zaleđu
49' - Lešković je imao odličnu priliku, no bioje u padu i nije dobro zahvatio loptu
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45'+2 KRAJ POLUVREMENA
45' - Kvržić puca, Vargić brani
43' - dobar udarac Vojnovića, no Vargić je siguran
36' - odličnu priliku imao je Leon Benko, no vratar Zagorac dobro je reagirao na njegov udarac
29' - GGOOLLL - nakon ubačaja Borasa, Benko iz voleja probija Zagorca i zabija za 1:1

Rijeka - Split 1:1 (Benko 29')

23' - Obranili su se Riječani od udarca iz kuta, ali utakmica postaje sve nervoznija i oštrija
17' - zbog prigovora sucima, Matjaž Kek dobio je crveni karton i morao je preseliti na tribine
16' - GGGOOLLL - Vargić je srušio Bilića, pa je sudac pokazao na bijelu točku, a upravo je Bilić poentirao za 0:1

Rijeka - Split 0:1 (Bilić 16')

13' Radotić je ubacio s desne strane a Mate Bilić pokušao iz voleja - no neprecizno
10' - odličan prodor Anasa Sharbinija, ali sudac ga je ocijenio kao prekršaj u napadu
9' - prvo uzbuđenje na utakmici, Zlomislić puca s nekih 20-tak metara, ali kraj gola
1' - počela je utakmica, na Kantridi ima oko 6.500 gledatelja