ep u plivanju

Fantastični Jere Hribar peti u Europi na 100 metara slobodno

19.06.2024 u 20:40

Hrvatski plivač, 20-godišnji Jere Hribar zauzeo je peto mjesto u finalu utrke na 100 metara slobodnim stilom na Europskom prvenstvu u Beogradu s novim osobnim rekordom od 48.38 sekundi

Jere Hribar, koji je u utorak u polufinalu plivao 48.39 i tako ostvario B olimpijsku normu u ovoj disciplini, u srijedu je pokazao kako to nije bila slučajnost. U finalu je bio još stotinku brži. Na polovici utrke Hribar je bio četvrti, no u samoj je završnici ipak izgubio kontakt s najboljima.

Slavio je odlični Rumunj David Popovici s izvrsnim vremenom od 46.88 sekundi što je samo osam stotinki sporije od svjetskog rekorda Kineza Pana Zhanga, do srebra je sa 47.49 stigao Mađar Nandor Nemeth, dok je broncu sa 47.66 osvojio domaći predstavnik Andrej Barna.

U srijedu su u finalima nastupile i dvije mlade hrvatske plivačice, 17-godišnja Jana Pavalić je bila sedma na 50 metara leptir, dok je 20-godišnja Ana Blažević zauzela također sedmo mjesto na 100 metara prsno.

Pavalić je u finalu ostvarila vrijeme od 26.26 sekundi, što je samo stotinku sporije od njezina rekorda postavljenog u kvalifikacijama u utorak, a medalja joj je izmaknula za osam stotinki jer je Grkinja Anna Ntountounaki stigla do bronce sa 26.18. Zlatna je postala Šveđanka Sara Junevik sa 25.68, a srebrna Belgijanka Roos Vanotterdijk sa 26.08.

Blažević je u finalu na 100m prsno plivala 1:09.25 minuta, odnosno 59 stotinki slabije od svog najboljeg rezultata u ovoj disciplini. No, i s osobnim rekordom bila bi samo jednu poziciju bolje plasirana. Do zlata je sa 1:06.41 stigla Estonka Eneli Jefimova, srebrna je sa 1:07.15 Švicarka Lisa Mamie, a brončana sa 1:07.73 Šveđanka Olivia Klintipsa.