wta Wuhan

Gauff je protiv Sabaljenke povela 5:0, ali to je bio tek početak

12.10.2024 u 13:50

Druga tenisačica svijeta Bjeloruskinja Arina Sabaljenka plasirala se u subotu u finale WTA teniskog turnira u Wuhanu nakon što je u polufinalu nadigrala Amerikanku Coco Gauff (WTA-4.) s 1:6, 6:4, 6:4.

Gauff je u prvom setu povela 5:0 nakon samo 19 minuta igre. Drugi set, u kojem je Sabaljenka izgubila svoje servis tri puta, a Gauff četiri, pripao je bjeloruskoj tenisačici. U odlučujućem trećem setu, Sabaljenka je stigla do vodstva 4:1, ali se Amerikanka pribrala i uspjela izjednačiti na 4:4, no na kraju ipak nije imala snage i Bjeloruskinja je izvukla pobjedu.

Gauff je u meču imala 21 dvostruku pogrešku što je sigurno pomoglo 26-godišnjoj Sabalenki da izjednači na 4:4 u njihovim međusobnim ogledima.

U finalu, njezinom četvrtom na WTA 1000 turniru ove sezone, Sabaljenka će igrati s pobjednicom iz kineskog polufinala - Qinwen Zheng (WTA-7.) ili Wang Xinyu (WTA-51.).