Kopić debitirao pobjedom

Hajduk dogurao do drugog mjesta, a Torcida vrijeđala igrače

19.11.2017 u 20:52

U posljednjoj utakmici 16. kola Hrvatski Telekom Prve HNL u Puli su nogometaši Hajduka slavili protiv Istre 1961 3:1. Bio je to pobjednički debi novog trenera 'bilih' Željka Kopića, ali ni činjenica da se Hajduk s ovim bodovima probio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice nije spriječio navijačke uvrede na račun igrača

Novi trener Hajduka Željko Kopić startao je pobjedom, a tri boda iz Pule izborena su odličnom igrom i s tri postignuta gola u prvom dijelu utakmice.

Sudar Istre i Hajduka praktički je riješen već nakon prvih 45 minuta igre. Već u 8. minuti Splićani su poveli golom Borje Lopeza koji je mirno u domaću mrežu pospremio odbijenu loptu nakon udarca Tome Bašića.

Autor: youtube

Na samom kraju prvog poluvremena krenuo je 'bili uragan'. Hajduk je konstantno dominirao i prijetio, a sve je to konkretizirao u razmaku od samo jedne minute. U 42. i 43. minuti Hajduk koristi velike pogreške i neodlučnost obrane domaćina.

Prvo Ante Erceg zabija za 2:0 nakon što mu je Radošević preko pola terena poslao izvrsnu dijagonalu. Erceg je u domaćem šesnaestercu majstorski primio loptu, smirio ju, prevario svog čuvara i zabio.

Samo minutu kasnije Ahmed Said zabija za 3:0. Mitrevski je loše reagirao, golman Ivušić 'zaplivao' je u prazno, a neometani Said lako zabio i praktički riješio utakmicu.

No, u nastavku je Hajduk popustio pritisak, Istra se malo oslobodila i bila konkretnija. Tako je u 66. minuti na 3:1 smanjio Makedonac Tome Kitanovski atraktivnim udarcem s 18 metara pod gredu.

Taj je gol dao dodatnu snagu domaćim nogometašima koji i dalje igraju bez plaća i čekaju novog vlasnika koji bi spasio klub od propasti. U 90. minuti sudac je svirao kazneni udarac za Istru nakon kontakta Nižića i Ofosua. Tamnoputi Nijemac je sam izveo udarac s bijele točke, ali je mu je Stipica obranio.

Nažalost, bez obzira na pobjedu kojom je Hajduk stigao do drugog mjesta na ljestvici (ima 28 bodova kao i Osijek, ali bolju gol-razliku), Torcida je tijekom cijele utakmice vrijeđala svoje igrače...