Slaven Belupo je dobro krenuo u utakmicu, ali nisu iskoristili svoje šanse i Hajduk je to kaznio preko autogola Božića (39') i gola Biuka (45') za novu pobjedu

U susretu 10. kola Supersport HNL-a Hajduk je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 2-0 pobjegavši Rijeci i Dinamu na četiri boda prednosti.

Nogometaši Hajduka uspješno su preskočili neugodno gostovanje u Koprivnici iskoristivši kikseve Rijeke i Dinama. Splićani sada imaju četiri boda plusa ispred najvećih rivala.

Bio je to njihov drugi međusobni susret ove sezone, u prvom ogledu Hajduk je na Poljudu slavio sa 2-1.

Domaćin je bolje ušao u susret, u početnim minutama pucali su Ivan Ćubelić i Tomislav Božić, ali neprecizno. U sedmoj minuti Ivan Dolček je umalo iskoristio kiks gostujuće obrane, ali niti on nije bio precizan.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

U 14. minuti Slaven Belupo je postigao pogodak. Međutim, asistent Dolčeka je bio u zaleđu, pa je gol Moldavca Mihaila Caimacova poništen nakon VAR provjere.

Dvije minute kasnije ponovo se trese mreža Hajduka. No, Splićane je ponovo spasio VAR. S lijeve strane je ubacio Alen Grgić, a zabio makedonski napadač Ilija Nestorovski koji je bio u zaleđu.

Hajduk je tek nakon pola sata igre došao do daha, prvu priliku "bijeli" su imali u 34. minuti kada je Biukov udarac zavbršio u bloku. Četiri minute kasnije Hajduk je poveo. Ivan Rakitić je ubacio iz slobodnog udarca, a Božić ispred Filipa Uremovića nespretno reagirao pogodivši vlastitu mrežu.

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 44. minuti. Ismael Diallo je pokupio loptu ispred Boseca, koji je ostao ležati na terenu. Lopta je stigla do Biuka, koji se namjestio na desnu nogu i sjajno pogodio donji kut suparničkog gola. Činilo se kako je Diallo nogom zahvatio Bosca po glavi, situaciju je provjeravao VAR presudivši kako je sve bilo regularno.

Momčad Gennara Gattusa je pobjedu mogla osigurati u 47. minuti. Rakitić je ubacio iz kornera, loptu je prenio Anthony Kalik do Zvonimir Šarlije koji je promašio sjajnu priliku.

U nastavku susreta Hajduk je umrtvio igru, domaćin je pokušavao, ali nije uspio svladati gostujućeg vratara. Najbliže golu Slaven je bio u 87. minuti kada je pucao Ivan Jelić Balta, ali je Lučić obranio.

SLAVEN BELUPO: Sušak - Bosec, Božić, Kovačić, L. Lučić - Ćubelić, Liber - Grgić, Caimacov, Dolček - Nestorovski

HAJDUK: Lučić - Hrgović, Uremović, Šarlija, Diallo - Krovinović, Rakitić - Dajaku, Kalik, Biuk - Livaja

• +15
Slaven Belupo - Hajduk (20.10.2024.) Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL