Hrvatska je teže nego očekivano pobijedila Rumunjsku na olimpijskom turniru

• Lu.K.
  • Zadnja izmjena 01.08.2024 20:38
  • Objavljeno 01.08.2024 u 19:14

Barakude su u prve dvije utakmice pobijedile Crnu Goru i izgubile od Italije. Sada su popravile dojam protiv ipak nešto manje kvalitetnog suparnika

Hrvatska je protiv Rumunjske odigrala svoju treću utakmicu na Olimpijskim igrama. Aktualni svjetski prvaci u prve dvije pobijedili su Crnu Goru, a onda izgubili od Italije. Rumunjska je nakon poraza od Grčke i Italije na dnu skupine.

• +9
Hrvatska - Italija, vaterpolo, Olimpijske igre, 30.7.2024. Izvor: Profimedia / Autor: Andreas SOLARO / AFP / Profimedia

Hrvatska je odigrala solidnu, ali na i pretjerano impresivnu utakmicu. Slavila je s 11:9, a pobjedu joj je de facto donio nastup u prvoj četvrtini, kada je zabila tri, a nije primila niti jedan pogodak.

Ostat će upitnici oko napada koji u finalnoj četvrtini nije postigao niti jedan gol, ali bodovi za pobjedu se pišu.

8' Kraj, Hrvatska je pobijedila s 11:8

8' Ušli smo u posljednju minutu. Hrvatska u posljednjoj četvrtini još nije zabila, Ivica Tucak zvao je time-out

6' Tepelus zabija za 11:8

5' Ušli smo u posljednje tri minute, Hrvatska vodi 11:7

4' Nakon četiri minute, nema pogodaka u finalnoj četvrtini

1' Počela je posljednja četvrtina, Hrvatska ima plus četiri

8' Kraj treće četvrtine

7' Jerko Marinić-Kragić zabija za 11:6, nakon toga na 11:7 smanjuje Sebastian Stefan Oltean

6' Joković povećava hrvatsko vodstvo, Barakude vode 10:6

5' Bukić podiže na 8:4, a nakon toga se igra gol na gol, trenutno je 9:6 za Hrvatsku

4' Fatović iz peterca zabija za 7:4

2' Rumunji smanjili na 6:4, zabio je Silvian Colodrovschi

1' Počela je treća četvrtina

8' Kraj prvog poluvremena. Hrvatska vodi 6:3

8' Maro Joković odmah vraća Hrvatsku na plus tri

7' Rumunji su sada uhvatili ritam; zabio je s igračem više Tudor-Andrei Fulea

6' Konstantin Harkov zabija za 5:2 i vraća Hrvatsku na tri gola razlike. To je bio prvi hrvatski pogodak bez igrača više

5' Rumunji su iskoristili igrača više; Andrei Prioteasa zabija za 2:4

2' Luka Lončar vraća Hrvatsku na plus tri (4:1)

1' Počela je druga četvrtina. Rumunjska iz kaznenog udarca zabija svoj prvi gol. Zabio je Vlad-Luca Georgescu. Hrvatska vodi 3:1

7' Loren Fatović zabija za 3:0, Hrvatska je u kontroli nakon prve četvrtine

6' Tri i pol minute prije kraja prve četvrtine, Rumunjska još nije zabila niti jedan gol

5' Marko Žuvela na igrača više zabija za 2:0

3' Hrvatska je iskoristila prvi napad i vodi 1:0. Zabio je Matias Biljaka

1' Počela je utakmica

Ovako je Ivica Tucak komentirao poraz od Talijana:

'Mislim da smo zasluženo izgubili utakmicu, treba čestitati protivniku koji je danas bio bolji, radili smo puno pogrešaka, ušli u njihov ritam. Prve dvije četvrtine smo možda bili i bolji, a onda smo pali u rupu, pogotovo s igračem manje. Čupali smo se, ali ponavljam, zaslužena pobjeda Italije, nismo bili pravi', rekao je za HRT.

'Treba analizirati, ništa značajno se nije dogodilo, čak i da smo pobijedili. Moramo protiv Rumunjske biti bolji, osvojiti bodove i ići dalje u turnir. Nema panike, treba ostati miran. Rekao sam momcima jedine dvije riječi koje vrijede na ovom turniru - idemo dalje', dodao je izbornik.