Ipak ništa od još jedne medalje; Gorša i Maričić nisu uspjeli izboriti finale

• J.B.
  • Zadnja izmjena 31.07.2024 10:39
  • Objavljeno 31.07.2024 u 10:39

Hrvatski strijelci iz Bjelovara, Miran Maričić i Petar Gorša, nisu se uspjeli plasirati u finale trostava na 50 metara, čime su završili svoj nastup na Olimpijskim igrama u Parizu.

U kvalifikacijama je sudjelovalo 44 strijelca, a samo osam najboljih izborilo je mjesto u borbi za medalje. Nakon što su svi natjecatelji završili gađanje u klečećem, ležećem i stajaćem stavu, Petar Gorša se plasirao na 31. mjesto, dok je Miran Maričić završio na 26. mjestu.

Podsjetimo, Maričić (27) je u ponedjeljak osvojio brončanu medalju u finalu zračne puške na deset metara i za sada je jedini hrvatski sportaš s medaljom na ovim Igrama. Najbolje rezultate u kvalifikacijama postigli su Ukrajinac Serhij Kuliš, Norvežanin Jon Hermann-Hegg i Kinez Yukun Liu.