motogp

Marc Marquez pobijedio nakon tri godine 'suše' i ostao u konkurenciji za titulu prvaka

01.09.2024 u 16:45

Španjolac Marc Marquez (Ducati-Gresini) pobijedio je u nedjelju na Velikoj nagradi Aragona MotoGP, vrativši se na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja prvi put od listopada 2021. i nakon dugog niza nesreća i ozljeda

Šesterostruki svjetski prvak, 31-godišnji Marc Marquez je bio pet sekundi brži od Jorgea Martina (Ducati-Pramac) koji i drži vodstvo u svjetskom prvenstvu, jer njegov najbliži suparnik Talijan Francesco Bagnaia (Ducati), pao i završio kao šesti današnju utrku.

Treći je još jedan Španjolac 20-godišnji Pedro Acosta (GasGas-Tech3).

Jorge Martin je vodeći u ukupnom poretku s 299 bodova, aktualni svjetski prvak Francesco Bagnaia (Ducati) je drugi s 276, a treći je Marquez s 229 bodova.