SERIE A

Milan dramatično slavio u Derbyju della Madonnina; pogledajte golove

22.09.2024 u 23:13

Rossoneri su pobijedili Inter s 2:1 i tako prekinuli niz od šest uzastopnih poraza u gradskim derbijima

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, derbyju della Madonnina, Milan je kao gost pobijedio Inter sa 2-1.

Rossoneri su tako prekinuli niz od šest uzastopnih poraza u gradskim derbijima. Milan je poveo u 10. minuti golom Christiana Pulišića nakon sjajnog prodora američkog reprezentativca. Pulišić je ukrao loptu Henriku Mihitarjanu i potom projurio kroz srce domaće obrane pogodivši za 1-0.

Domaćin je uzvratio u 27. minuti lijepim golom Federica Dimarca na asistenciju Lautara Martineza.

Rossoneri su već u prvoj minuti nastavka mogli do nove prednosti, Rafael Leao je pucao glavom, ali je Yann Sommer sjajno obranio. U 65. minuti talijanski sudac Maurizio Mariani je dosudio kazneni udarac za goste zbog igranja rukom, no promijenio je odluku nakon video provjere.

Pobjedu Milanu donio je Matteo Gabbia u 89. minuti pogodivši glavom nakon ubačaja Tijjanija Reijndersa.