svaka čast!

Mladi hrvatski tekvondoisti osvojili četiri europske medalje, sestra zlatne olimpijke Matee Jelić okitila se broncom

26.08.2021 u 10:47

Hrvatski tekvondoist Josip Teskera (TK Div Knin, -54 kg) osvojio je srebrnu medalju na Europskom U21 tekvondo prvenstvu koje se održava u Tallinu, dok su kadeti na kadetskom EP, koje se održava u istom gradu, osvojili tri medalje od kojih je jedna zlatna.

Teskera je do finala došao nakon pet borbi u kojima je slavio, a onda ga je u finalu sa 11-8 svladao Turčin Polat Gorkem.

U kadetskoj konkurenciji Magdalena Matić (TK Marjan) osvojila je zlatnu medalju u kategoriji +59 kg, a njena klupska kolegica Petra Mršić s kojom se borila u finalu srebro. Ivona Jelić, inače mlađa sestra zlatne olimpijke Matee, iz TK Olympic iz Knina je u kategoriji do 59 kg osvojila brončanu medalju.

Osim Teskere drugog dana EP U21 nastupili su još i Ante Kovač (TK Marjan, -74 kg), Helena Kičema (TK Novi Zagreb, -57 kg), Marea Vodopija (TK Cobra, -57kg), Viktorija Besednik (TK Jastreb, -57kg), Nikolina Mesić (TK Jastreb, +73kg) i Anastasia Lakatoš (TK Jastreb, +73 kg).

Drugog dana kadetskog EP nastupili su još i Lucijan Nikolić Malora (TK Activ, -33kg), Ivan Devčić (TK Osvit -37 kg), Oscar Kovačić (TK Prana -65 kg), Roko Brantuša (TK Susedgrad Sokol, +65 kg), Dora Samaržija (TK Pantera -29kg), Anamarija Mikulić (TK Div, -33kg) i Dora Meštrović (TK Medvedgrad, -59 kg).

Sutra na EP U21 nastupaju Kevin češljar (-63kg), Vito Jelić (-63kg), Josip Bilić Pavlinović (-87kg), Daniel Barun (-87kg), Lena Stojković (-49kg), Bruna Duvančić (-49kg) i Ariana Oreč (-67kg), dok će na kadetskom EP Hrvatsku predstavljati Leon Seničić (-41kg), Petar Sturz Vujadinović (-49kg), Karlo Marjanović (-61kg), Petra Jerković (-37kg), Dora Radek (-37kg), Klara Uglešić (-44kg), Tea Božić (-55kg) i Marija Uglešić (-55kg).