MOTOGP

Mladi rookie šokirao pole pozicijom u Japanu; vodio pa napravio glupost

05.10.2024 u 10:06

Pedro Acosta došao je do prve pole pozicije u karijeri na sprintu u Japanu. Iako je izgubio dva mjesta na startu, vratio se u vodstvo sve dok nije izletio

Rookie Pedro Acosta osvojio je prvu pole poziciju u svojoj MotoGP karijeri za sprint na VN Japana u subotu, pilot tima GasGas Tech3 odvozio je svoj sedmi krug za minutu i 43,018 sekundi, dok je Marc Marquez, koji je prethodno bio najbrži s vremenom od minutu i 42,868 sekundi, izgubio vrijeme zbog izlijetanja sa staze u četvrtom zavoju.

Međutim, Acosta je kasnije bio u vodstvu do samog kraja utrke kada je napravio pogrešku i izletio.

Bio je to vikend uspona i padova za 20-godišnjeg Španjolca, bivšeg prvaka u Moto3 i Moto2 kategorijama i jednu od najvećih nada svjetskog motociklizma. Bio je sjajan u kvalifikacijama, a onda je, unatoč tome što je izgubio dvije pozicije na startu, uvjerljivo vodio dok nije napravio pogrešku i izletio u zavoju sedam.

Pobjedu je tako uzeo Francesco Bagnaia, koji je smanjio zaostatak u ukupnom poretku u odnosu na Acostinog sunarodnjaka Jorgea Martina