Nakon tri važna boda oglasio se Ragnick: Dobro je što smo gospodari svoje sudbine

• Janko Badrić
  • Zadnja izmjena 21.06.2024 21:41
  • Objavljeno 21.06.2024 u 21:41

Austrija je u Berlinu pobijedila Poljsku rezultatom 3-1. Strijelac drugog pogotka, Christoph Baumgartner, nakon utakmice izjavio je kako osjeća veliko olakšanje, a oglasio se i izbornik austrijske reprezentacije, Ralf Ragnick.

Austrija je u uzbudljivoj utakmici u Berlinu svladala Poljsku s rezultatom 3-1. Trener Austrije, Ralf Rangnick, pohvalio je momčad za njihovu borbenost i odlučnost, ističući da je ova pobjeda rezultat napornog rada i timskog duha.

'Svi smo sretni zbog pobjede, ali i zbog igre u većem dijelu utakmice. Briljantno smo počeli i igrali u prvih 20 minuta, a bili smo jako dobri i u zadnjih pola sata. Između ta dva razdoblja je bilo faza kad smo malo popustili. Poljska se vratila i morali smo se dobro namučiti za novo vodstvo. Drugo poluvrijeme je bilo bolje i zato smo zaslužili pobjedu. Sad je vrijeme za oporavak. Moramo se dobro naspavati, dobro najesti, popuniti energetske zalihe i nadati se da ćemo se u utorak protiv Nizozemske uspjeti izboriti za plasman u osminu finala. Dobro je što smo gospodari svoje sudbine.' izjavio je bivši trener Manchester Uniteda, Ralf Ragnick.

Strijelac drugog pogotka, Christoph Baumgartner, izrazio je olakšanje nakon pobjede, ali je također naglasio kako su pred njim i njegovim suigračima sada još veći izazovi.

'Svi smo iznimno sretni. Bili smo pod velikim pritiskom, bilo je puno nervoze. Ovo je veliko olakšanje, ali znamo da je to tek početak i da su pred nama veliki izazovi. Pobijedili smo Njemačku u pripremama i iza nas je doista dobro razdoblje pa su ljudi brzo postali euforični, ali mi smo uvijek bili svjesni svoje situacije. Znamo koliko smo dobri. Bila bi doista šteta da smo izgubili danas.'

• +27
Poljska - Austrija, Euro (21.6.2024.) Izvor: EPA / Autor: Hannibal Hanschke

Austriju u posljednjoj utakmici skupine D očekuje Nizozemska, 25. lipnja s početkom u 18 sati.