evo gdje gledati

Naši rukometaši od 11 sati igraju protiv Slovenije, ali HRT će prenositi samo prvo poluvrijeme

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 29.07.2024 06:01
  • Objavljeno 29.07.2024 u 06:01

Hrvatske rukometaše danas od 11 sati u 2. kolu Skupine A čeka Slovenija koja je 'posrnula' 25:22 na startu turnira protiv Španjolske i sad traži iskupljenje

Eventualnom današnjom pobjedom protiv Slovenije, Hrvatska bi napravila ogroman korak prema četvrtfinalu, usput bi Sloveniju 'gurnula' u situaciju da mora pobijediti sve preostale protivnike ako želi među osam najboljih. A svaki poraz Njemačke, Švedske ili Japana, 'voda je na mlin' Hrvatske...

Podsjetimo, Hrvatska je protiv Japana sredinom drugog dijela gubila šest razlike, no u završnici je uspjela iščupati pobjedu 30:29, a pobjednički gol zabio je Ivan Martinović u posljednjim sekundama susreta.

'Slovenija ima dobre i iskusne igrače, nekoliko odličnih igrača u sredini, kao i u obrani. Bit će to otvorena i važna utakmica za obje ekipe. Nadam se našoj boljoj igri u obrani i napadu', kazao je hrvatski izbornik Dagur Sigurdsson koji se osvrnuo i na činjenicu da je utakmica na rasporedu u 11 sati ujutro:

'Igramo rano, međutim, moramo biti spremni i za rani termin.'

No, pojavio se neočekivani problem - HRT je donio odluku da drugo poluvrijeme utakmice Hrvatska - Slovenija neće prenositi niti na jednom televizijskom kanalu, već samo na aplikaciji HRTi!

• +39
Hrvatska - Japan, rukomet, Olimpijske igre, Pariz, 27.7.2024. Izvor: Profimedia / Autor: Aris MESSINIS / AFP / Profimedia

Naime, HRT 2 će prenositi prvo poluvrijeme rukometaša, a onda će se uključiti u prijenos finala streljaštva (zračna puška) od 12 sati u kojem će nastupati Miran Maričić i Petar Gorša.

'Rukomet će ići prvo poluvrijeme na HRT 2 i cijelo vrijeme na HRTi, a u 12 sati ćemo se uključiti na finale streljaštva jer ipak je riječ o borbi za medalju. Oni koji žele gledati rukomet mogu to i dalje nastaviti na HRTi', rekao je Stjepan Balog u emisiji o Olimpijskim igrama.

Podsjetimo, HRT ima četiri aktivna programa, ali prijenos drugog poluvremena utakmice naših rukometaša protiv Slovenije neće biti niti na jednom od tih programa nacionalne televizije...