Njemačka u dramatičnoj završnici dobila Španjolsku; evo što to znači za Hrvatsku

• S.Š. / Hina
  • Zadnja izmjena 02.08.2024 18:45
  • Objavljeno 02.08.2024 u 18:44

U dvoboju 4. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša Njemačka je pobijedila Španjolsku sa 33:31 osiguravši plasman u četvrtfinale.

Ovom pobjedom Njemačka je osigurala plasman u četvrtfinale, dok će Španjolci ulaznicu za drugi krug tražiti u zadnjem kolu protiv Hrvatske.

Nakon švedske pobjede protiv Hrvatske, Njemačka je imala meč loptu i nije ju propustila. U zanimljivom i neizvjesnom susretu slavila je sa 33:31 osvojivši ključne bodove za prolaz.

Španjolska je u posljednjih 10 minuta susreta ušla s golom viška (30:29), no Njemačka je s dva pogotka u nizu okrenula rezultat (31:30). Dvije minute prije kraja Španjolska je izjednačila (31:31), da bi Julian Köster 80 sekundi prije kraja vratio Njemačku u prednost.

Španjolci su mogli izjednačiti, no nisu uspjeli, a u zadnjim sekundama je Johannesa Golla pogodio za konačnih 33:31.

Njemačku su do pobjede predvodili Renars Uscins s osam i Golla sa sedam golova, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bio Aleix Gomez sa deset golova.

U posljednjem susretu ovoga kola kasnije se sastaju Japan i Slovenija.

U slučaju slovenske pobjede, Hrvatskoj u zadnjem kolu igra samo pobjeda protiv Španjolske za plasman u četvrtfinale.