wrc

Ott Tanak smanjio zaostatak, odluka o prvaku pada na posljednjem reliju u Japanu

20.10.2024 u 18:50

Estonac Ott Tanak u Hyundaiju pobjednik je Srednjoeuropskog relija, pretposljednje stanice WRC svjetskog prvenstva pa će odluka o naslovu prvaka pasti za mjesec dana u Japanu

Belgijanac Thierry Neuville je na 12. od 13 relija sezone imao priliku osigurati naslov svjetskog prvaka, međutim nije uspio. Na koncu je bio treći s 39 sekundi zaostatka za Estoncem, dok je drugi bio Britanac Elfyn Evans u Toyoti sa sedam sekundi zaostatka.

Neuville uoči zadnjeg relija sezone ima 25 bodova zaostatka, a u Japanu će biti moguće osvojiti maksimalno 30 bodova.

"Uspio sam osvojiti važne  bodove," kazao je Estonac.

"Uvijek je teško nadmetati se s prijateljem. Vidjet ćemo što će biti u Japnu," dodao je.

Tragičar relija na tromeđi Češke, Njemačke i Austrije bio je Francuz Sebastien Ogier koji je uoči posljednjeg dana bio u vodstvu. Međutim, u pretposljednjem brzincu je izletio i bio je prisiljen odustati.

"Izašao sam prebrzo iz zavoja i udario u stablo, a zatim u telegrafski stup. Ljut sam na sebe i tužan zbog svoje momčadi," kazao je Ogier.

Njegovo odustajanje je odmoglo Toyoti, koja ostaje 15 bodova iza Hyundaija.

Uoči zadnjeg relija sezone koji se održava od 21. do 24. studenog u Japanu vodi Neuville sa 225 bodova, Tanak ima 200, a Britanac Elfyn Evans 185.

U poretku konstruktora vodi Hyundai s 526 bodova, Toyota im 511, a M-Sport/Ford je treći s 267 bodova.