bayern - bayer

Pogledajte golove s derbija njemačke Bundeslige

28.09.2024 u 21:00

U derbiju 5. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern Munchen i Bayer Leverkusen su pred 75.000 gledatelja na Allianz Areni odigrali 1:1.

Bio je to okršaj aktualnog lidera i aktualnog prvaka Bundeslige. Bayern je dominirao veći dio utakmice, Bavarci su imali 67 posto posjeda lopte i 19 udaraca, dok su "Apotekari" uputili tek tri udarca, ali je na koncu završilo 1:1.

Gosti su poveli u 31. minuti lijepim golom Roberta Andricha. Alejandro Grimaldo je ubacio iz kornera, lopta je došla do Granita Xhake koji je asistirao Andrichu, a ovaj sjajno pogodio sa 18 metara. Bio je to jedini udaraca "aportekara" u prvom poluvremenu prema vratima Manuela Neuera.

Bavarci su uspjeli izjednačiti u 39. minuti golom Aleksandra Pavlovića koji je fantastično pogodio s više od 25 metara.

Bayern je već na samom otvaranju drugog dijela mogao do vodstva, no Serge Gnabryja je u 48. minuti dva puta uzdramo okvir suparničkog gola. Domaćin je i u nastavku prvenstva nizao prilike, ali rezultat se više nije mijenjao.