bundesliga

Poraz Borussije Dortmund u Berlinu, neočekivani kiks Bayera kod novog prvoligaša

05.10.2024 u 18:33

Nogometaši Borussije Dortmund poraženi su 2-1 u dvoboju 6. kola Bundelige u Berlinu kod Uniona, dok je Bayer u Leverkusenu remizirao s Kielom 2-2

Prvak Bayer Leverkusen zabio je dvaput u prvih osam minuta, ali je prokockao svoje vodstvo i zadovoljio se remijem 2-2 protiv gostujućeg Holstein Kiela.

Victor Boniface pogodio je nakon četiri minute, a na 2-0 je povećao Jonas Hofmann. No, novi prvoligaš Kiel se nije predao, prvo je smanjio preko Maxa Geschwilla, a potom i izjednačio zahvaljujući jedanaestercu Fietea Arpa u 69. minuti.

Leverkusen je peti na ljestvici s 11 bodova, dok Kiel više nije zadnji.

Četiri dana nakon gala pobjede od 7-1 u Ligi prvaka protiv Celtic Glasgowa, Borussia Dortmund doživjela je poraz u njemačkoj Bundesligi.

Dortmund je u subotu izgubio 2-1 na gostovanju kod Union Berlina i nakon šest kola ima samo deset bodova.

Union je, bez ozlijeđenoga Josipa Juranovića, poveo zahvaljujući jedanaestercu Kevina Vogta (26), a Yorbe Vertessen je malo prije poluvremena povisio na 2-0.

Nakon odmora 'crno-žuti' su se bolje snašli, ali više od gola Juliana Ryersona (62) nisu mogli.

Wolfsburg je bez ozlijđenoga Lovre Majera u Bochumu slavio 3-1, dok je Werder Bremen kod kuće izgubio 0-1 od Freiburga.