tenis

Donna Vekić nakon neviđene drame ostala bez velikog finala Wimbledona

11.07.2024 u 14:05

Donna Vekić nakon neviđene drame ostala bez velikog finala Wimbledona! Paolini je u tri seta svladala našu tenisačicu (6:2, 4:6, 6:7)

• DONNA VEKIĆ (WTA 37) - JASMINE PAOLINI (WTA 7) 6:2 4:6 6:7 (8:10)

TIJEK MEČA

Tie break:

• Paolini je pobjedila u tri breaku 10:8 i osigurala je finale Wimbeldona
  • Nevjerojatan meč! Paolini spasila meč loptu i preokrenula je rezultat, vodi 9:8
  • Nova meč lopta za Donnu Vekić!
  • Donna je imala meč loptu, ali ju nažalost nije iskoristila! Rezultat je 6:6
  • Obje tenisačice osvajaju svoje poene i rezultat je 5:5!
  • Nastavlja se drama, rezutlat je 4:4
  • Odličan početak Donne u tie breaku, vodi 3:2

Treći set:

• Donna je spasila drugu meč loptu i osvojila je gem za 6:6, slijedi tie break!
  • Nakon dugog gema Paolini vodi 6:5!
  • Gledamo tešku drama! Donna je spasila meć loptu i osvojila gem za 5:5
  • Paolini je preokrenula situaciju i vodi 5:4!
  • Talijanka je ekspresno vratila break i rezultat je 4:4
  • Donna je opet osvojila break i servirat će za 5:3!
  • Uff, nastavlja se drama! Donna je izgubila servis i rezultat je 3:3!
  • Donna će servirati za 4:2 i u jakoj je dobroj prilici za osvojiti treći set!
  • Paolini je sigurna na servisu za 2:1
  • Odličan početak Donne i vodi 2:0!
  • Počeo je treći set!

Drugi set:

• Šteta! Nakon rovovske bitke Donna je izgubila drugi set 6:4!
  • Paolini je sigurna na servisu i rezultat je 5:4!
  • Natavlja se velika borba za svaki poen i svaki gem! Donna je osvojila gem za 4:4
  • Talijanka je opet imala probleme na servisu, ali ipak ga je uspjela osvojiti, 4:3!
  • Donna je rutinski sačuvala svoj servis za 3:3!
  • Opet je Donna bila blizu brejka, ali Paolina je se izvukla i vodi 3:2!
  • Dugi gem, ali Paolini je izašla kao pobjednica za 2:2
  • Šteta! Donna je bila blizu brejka, ali Paolina je ipak osvojila gem za 2:1!
  • Donna je sigurna na svojem servisu za 1:1
  • Nakon velike borbe Paolina je osvojila prvi gem!

Prvi set:

• Odličan prve set naše tenisačice i osvojila je prvi set s 6:2
  • Novi break naše Donne za 5:2!
  • Vekić je potrvrdila break i vodi 4:2!
  • Donna je uzela servis i servira za 4:2!
  • Donna je bez izgubljenog poena osvojila gem za 2:2!
  • Talijanka je sačuvala prednost za 2:1
  • Donna je sigurna na svom servisu i rezultat je 1:1!
  • Paolini je spasila break loptu i osvojila je prvi gem!
  • Velika borba u prvom gemu, Donna ima break loptu!
  • Počeo je prvi set
  • Tenisačice su izašle na teren i krenule su se zagrijavati
  • +24
Donna Vekić - Jasmine Paolini, polufinale Wimbledona (11.7.2024.) Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

Suparnica najboljoj hrvatskoj tenisačici Donni Vekić bit će Talijanka Jasmine Paolini, sedma nositeljica turnira i sedma tenisačica svijeta. Vekić, 37. igračica WTA ljestvice, plasmanom u polufinale turnira ostvarila je svoj najbolji rezultat na Grand Slamovima.

Donna Vekić u svojem prvom polufinalu na nekom od Grand Slam turnira želi postati prva Hrvatica u finalu Wimbledona. Zadnja naša predstavnica u polufinalu Wimbedona je bila Mirjane Lučić Baron prije 25 godina. Donna Vekić ima priliku otići korak dalje i postati tek druga Hrvatica s Grand Slam finalom nakon Ive Majoli 1997. godine na Roland Garrosu.

Vekić je na putu do polufinala bila bolja od Xiy Wang, Erike Andrejeve i Dajane Jastremske, a onda je u 4. kolu turnira svladala nekadašnju drugu tenisačicu svijeta Paulu Badosu. To joj je donijelo plasman u četvrtfinale u kojem je preokretom nakon 0:1 u setovima zaustavila prodor najvećeg iznenađenja turnira, Novozelanđanke Lulu Sun.

U slučaju da danas Donna teren napusti kao pobjednica, napredovat će dodatnih šest ili sedam mjesta te bi od ponedjeljka, kada WTA objavljuje ažurirani poredak najboljih igračica svijeta, stigla nikad bliže ulasku u top 10.

'Bilo je teško protiv Sun, igrala je nevjerojatno i gurnula me do krajnjih granica. Ovo je veliki uspjeh za mene jer sam prije tri godine skoro zaključila karijeru nakon problema s formom te kondicijom poslije operacije koljena. U loži je puno ljudi bez kojih ne bi bila ovdje,' rekla je naša tenisačica.

Bit će ovo četvrti međusobni ogled Vekić i Paolini. Talijanka zasad vodi 2:1.