VELIKO RAZOČARENJE

Priznanje utučenog hrvatskog reprezentativca: Od prve minute...

12.10.2023 u 23:54

Izbornik Zlatko Dalić imao je dosta problema sa kadrom za utakmicu protiv Turske, povjerenje u vrhu napada u Osijeku dao je Petru Musi koji je dao svoje viđenje dvoboja

Nogometni reprezentativci Turske svladali su Hrvatsku 1-0 (1-0) na rasprodanoj osječkoj Opus Areni, u sklopu skupine D kvalifikacija za odlazak na EURO iduće godine

Prvi je ovo poraz Hrvatske u kvalifikacijama za EURO te vodeća Turska sada ima tri boda više, s tim da Hrvatska ima utakmicu manje. Tri boda iza izabranika Zlatka Dalića su Armenija i Wales. Hrvatska je odigrala vrlo loše prvo i bolje drugo poluvrijeme, a dvoboj je odlučen u 30. minuti kada je veliku pogrešku napravio hrvatski vratar Livaković koji je istrčao, a lako ga je prebacio i za tri boda Turske pogodio Yilmaz.

'Mislim da od prve minute danas nismo bili pravi. Nismo ušli agresivno, nismo igrali prema naprijed. Ali dobro, čeka nas druga utakmica i moramo se fokusirati na nju, zaboraviti što je loše danas bilo i popraviti. To je to', rekao je Musa nakon poraza od Turske.

Što vam je izbornik rekao na poluvremenu?

'Pa isto ono što smo znali, da ne igramo prema naprijed, da nemamo dubinu i da moramo biti agresivni. Mislim da smo imali par dobrih situacija u drugom poluvremenu, ali nismo uspjeli zabiti gol. Moramo se sad odmoriti i što bolje pripremiti za sljedeću utakmicu.'

• +64
Hrvatska - Turska, kvalifikacije za Euro 2024. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Kako si se snašao od prve minute? Nije bilo idealno?

'Sigurno da nije. Izgubili smo pred našim navijačima i žao mi je što smo ih razočarali danas, ali to je sve nogomet. Kažem, moramo sad dignuti glavu i što bolje se pripremiti za sljedeću utakmicu protiv Walesa.'

Je li osjećao pritisak?

'Iskreno ne. Igram u velikom klubu, tako da sam naviknuo na to. Nikakav pritisak danas nisam imao. Uživo sam pred našim navijačima, ali žao mi je što smo ih razočarali. Potrudit ćemo se već sljedeću utakmicu pobijediti i malo ih usrećiti.'