U DVA SETA

Rubljov voli Umag; ruski tenisač nije se ni oznojio, a već je u 3. kolu

23.07.2024 u 21:35

Pobjednik iz 2017. bio je slobodan u prvom, a u drugom kolu ATP turnira u Umagu pobijedio je Camila Ugu Carabellija sa 6:4, 7:5

Ruski tenisač Andrej Rubljov uspješno je preskočio drugo kolo ATP turnira u Umagu.

Prvi nositelj Rubljov, deveti tenisač svijeta, bio je slobodan u prvom kolu, dok je u drugom nakon jednog sata i 45 minuta svladao Camila Ugu Carabellija sa 6:4, 7:5. Carabelli je u prvom kolu ove godine u Umagu bio bolji od domaćeg predstavnika Luke Mikruta.

Rubljov nije lako slomio Argentinca, 96. tenisača na svijetu, koji je prvi u meču došao do breaka povevši 3:2. Rubljov se vratio iz zaostatka, a potom s novim breakom osvojio prvi set. Izjednačena borba se vodila i u drugom setu, a ključni trenutak bio je break Rubljova kod 6:5 koji je ujedno označio pobjedu ruskog tenisača.

U četvrtfinalu će igrati protiv pobjednika meča u kojem se sastaju Thiago Monteiro i Fabian Marozsan. Rubljov je inače pobjednik Umaga iz 2017.